Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Що таке глаукома?

    Своєчасне, грамотне лікування глаукоми очей в офтальмологічній клініці – єдиний спосіб зберегти зір і уникнути повної сліпоти.

    Що таке глаукома? Даний термін об’єднує в собі цілу групу очних захворювань, що супроводжуються симптоматикою: звуження зорового поля, атрофія нерва, підвищені показники внутрішньоочного тиску.

    Відповідно до проведених досліджень, глаукома посідає перше місце серед захворювань нейродегенеративного характеру, у 74% пацієнтів, які мають групу інвалідності по зору.

    Глаукома особливо підступна тим, що розпізнати її на ранніх стадіях, складне завдання. Процес втрати зорової функції відбувається поступово і не супроводжується больовим синдромом. Тому часто пацієнти звертаються за медичною допомогою вже в запущених клінічних випадках, коли відновити зір практично неможливо.

    Імовірність розвитку сліпоти на одне око протягом 20 років з моменту початку розвитку патологічного процесу і безпосереднього лікування становить близько 27%, повної сліпоти, яка уражує обидва зорових органів – 9%.

    У країнах Європи 12% хворих, які втратили зорову функцію, страждають від глаукоми. Для того щоб зберегти свій зір, важливо знати, що таке глаукома, які причини, лікування даного офтальмологічного захворювання, його клінічну картину.

    Лікарі-окулісти виділяють наступні насторожуючі симптоми, характерні для розвитку глаукоми:

    1. Порушення зорової функції, відчуття туману перед очима.
    2. Потреба в частій зміні окулярів і контактних лінз.
    3. Мигтючі перед очима специфічні крапочки і мушки.
    4. Поява веселкових кіл навколо джерела світла при погляді на нього.

    Дана патологія часто супроводжується болісними, неминущим головними болями, нудотою і нападами блювоти. При подібній симптоматиці пацієнту необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря-офтальмолога, пройти комплексну діагностику і при необхідності почати своєчасне лікування.

    Хвороба може протікати безсимптомно. Тому фахівці рекомендують регулярно проходити профілактичні огляди у окуліста, перевіряти показники внутрішньоочного тиску, поле зору, стан зорового нерва.

    Ці методики застосовуються з метою діагностики глаукоми і визначення її стадії. Особливо це стосується людей старше 40 років, осіб, які мають спадкову схильність, проблеми з серцево-судинною системою.

    Лікування глаукоми в клініці «ЗІР» проводиться за допомогою найсучасніших, інноваційних методик, завдяки чому стає можливим збереження зорової функції навіть в найскладніших клінічних випадках.

    Залежно від ситуації лікарі-офтальмологи застосовують для боротьби з глаукомою терапевтичні методи:

    1. Медикаментозне лікування (очні краплі, ін’єкції, прийом лікарських препаратів).
    2. Лазерна терапія.
    3. Хірургічне втручання.

    Для досягнення стабільних позитивних результатів важливо строго дотримуватися рекомендацій лікаря. Не можна самовільно припиняти курс лікування, відмовлятися від необхідних процедур, прийому препаратів навіть при явному поліпшенні і нормалізації показників внутрішньоочного тиску, оскільки це може спровокувати прогресування розвитку патологічного процесу і прискорити втрату зору.

    Что такое глаукома?

    Пам’ятка хворим на глаукому

    Серед насторожуючих симптомів, що свідчать про різке прогресування глаукоми, фахівці виділяють наступне:

    1. Почервоніння очного яблука.
    2. Різке погіршення зорової функції.
    3. Хворобливі відчуття, локалізовані в ураженому оці.
    4. Сильні головні болі.

    При діагнозі глаукома категорично протипоказано:

    1. Вживання спиртного.
    2. Надмірні фізичні навантаження і підняття важких предметів.
    3. Відвідування лазні, сауни, прийом гарячих ванн.
    4. Вживання більше 1,5 л рідини протягом доби.
    5. Тривале перебування в темряві.

    При діагностованої глаукомі необхідно регулярно відвідувати офтальмолога, перевіряти стан зорових органів і суворо дотримуватися всіх рекомендацій.

    4.9/5 - (64 votes)

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.