Записатися на прийом *Обов'язкові поля
alt

м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

Послуги

Лікування крововиливу в порожнину ока (гемофтальм)

Гемофтальм = крововилив в середині ока

Іноді, по певним причинам, в порожнину ока виливається кров. Цей стан і має назву гемофтальм. Внутрішньоочний крововилив не є нормою та потребує термінового втручання лікарів. Патологія може виникнути внаслідок розриву сітківки, із-за чого пошкоджуються кровоносні судини, або внаслідок пошкодження новоутворених судин, що більш крихкі, ніж звичайні.

Як виявити?

Гемофтальм ока може проявлятися по різному, частіше за все пацієнти скаржаться на те, що:

 • Вони бачать плаваюче помутніння перед собою;
 • Перед очима нібито пелена, затуманеність;
 • Вони погано бачать при поганому освітленні, болять очі.

Якщо крововилив незначний людина бачить перед собою щось, що нагадує «плаваючу мушку», якщо помірної інтенсивності – темні смуги, ну а у разі вираженого гемофтальму, зір людини різко знижується і людина може повністю перестати бачити. Больових відчуттів, як правило, пацієнт не відмічає, але це не зменшує небезпеки даної патології.

Гемофтальм

Яка причина?

Вилив крові у скловидне тіло, або структури, що знаходяться поряд може відбутися по декільком причинам:

 1. 1.Сітківка ока травмована, або має патологічні зміни. Внаслідок цього пропускає кров.
 2. Новоутворені судини дуже крихкі і це призводить до крововиливів, такий тип гемофтальму характерний для пацієнтів з цукровим діабетом.
 3. Ретинальні судини ушкоджені внаслідок розриву або відшарування сітківки.
 4. Травма ока, внаслідок якої в середині ока розриваються нормальні судини.
 5. Вікове або патологічне ушкодження оболонки судин, що призводить до проникнення крові з субретинального простору.
 6. Різке підвищення внутрішньочерепного тиску. Через зоровий нерв підвищений тиск розповсюджується на кровоносні судини зорового апарату.

Діагностика гемофтальму

В нашій клініці досвідчені лікарі проведуть офтальмологічну діагностику, під час якої стане зрозуміло, чи є у пацієнта гемофтальм, якого він об’єму (частковий, субтотальний, або тотальний), якими методами краще лікувати.

Існують випадки, коли офтальмолог не може виявити гемофтальм звичайними методами внаслідок наявності інших хвороб у пацієнта (наприклад катаракти, мутної рогівки). В таких випадках виконують УЗД.

Лікування гемофтальму

Первинна причина виникнення крововиливу визначає метод лікування.  Саме тому офтальмолог під час обстеження виясняє в першу чергу причину порушення. При розриві сітківки можна застосовувати лазерну коагуляцію. Також може бути застосована терапія препаратами , які вводяться в порожнину очного яблука та є інгібіторами фактору ангіогенезу, так звані анти-VEGF, ці препарати призводять до запустіння та зворотнього розвитку патологічних судин, що кровлять. У випадку, коли кровотеча виникла внаслідок відшарування сітківки, потрібно виконувати операцію.

На сьогоднійшній день вважається не доцільним застосування препаратів, що розсмоктують тромби та кров, шляхом ін’єкцій в навколоочну ділянку. А також вважається не доцільним застосування таблетованих препаратів, особливо у випадках субтотального та тотального крововиливів.

Визнаним та ефективним методом лікування є оперативне лікування – вітректомія, тобто вимивання крові та її елементів із порожнини ока. Під час цієї операції виконується лазеркоагуляція – припікання судини з дефектом, як етап лікування.

Показами до проведення операції можуть бути:

 • Гемофтальм у результаті відшарування сітківки;
 • Давній гемофтальм (більше 2-3 міс);
 • Двусторонній гемофтальм;
 • Патологія в наслідок рубеозу або глаукоми;
 • Тотальний або субтотальний гемофтальм.

Якщо у Вас виявили крововилив у середині ока, Вам слід звести до мінімуму фізичні навантаження (більше лежати), не вживати препарати, що розріджують кров (наприклад аспірин), виконувати всі рекомендації Вашого лікаря.

Лікування гемофтальму в «КЛІНІЦІ ЗІР»

На базі нашого центру оперативні втручання з приводу гемофтальму (вітректомію) виконує хірург вищої кваліфікаційної категорії – ФІЛІПЧУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ. Філіпчук Олександр Миколайович один із не багатьох провідних вітреоретинальних хірургів України. Більше 20 років виконує віртуозні операції на нервовій оболонці ока – сітківці та в порожнині очного яблука, багато проводив хірургічних втручань як у діток так і у дорослих пацієнтів.

Наші Фахівці