Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Лікування катаракти

    Що таке катаракта та як її лікувати?

    Всередині людського ока, безпосередньо за зіницею є прозора лінза так званий кришталик, через нього проходять промені світла в глибину ока до нервових клітин, що сприймають зображення.

    Катаракта – це захворювання ока, при якому кришталик стає мутним, а людина бачить наче крізь запотівше скло. Частіше за все виникає внаслідок вікових змін в організмі. Має тенденцію до прогресування майже до повної втрати зору.

    На щастя, сучасна медицина дозволяє раз та назавжди перемогти катаракту та вести повноцінне життя. Але це вимагає хірургічного втручання, оскільки на сьогоднішній день не існує таких препаратів або пристроїв, які б допомогли позбавитись від цієї хвороби. Це пов’язано з тим, що втрата кришталиком прозорості (помутніння) є незворотнім процесом, який зупинити, а тим більше «відмотати назад» лікарям поки що не під силу.

    Ефективним лікуванням захворювання є оперативне видалення катаракти, операція представляє собою заміну природнього кришталика на штучний. Методика хірургічного видалення катаракти настільки удосконалилась, що не потребує госпіталізації, довготривалого перебування в лікарні або виснажливої реабілітації. Більшість сучасних медичних центрів проводить видалення катаракти за 1 день.

    Багато пацієнтів бояться робити операцію на оці, але якщо цим займається кваліфікований та досвідчений лікар, переживання даремні.

    Пізнавальне відео лікаря-офтальмолога Тетяни Мартиненко про катаракту

    4.9/5 - (66 votes)

    Чому не варто боятися операції?

    По-перше, потрібно розуміти, що сучасна хірургія в наш час дуже розвинута. Вона дозволяє всього за декілька хвилин і абсолютно безболісно позбавитись від катаракти та повернути Вам зір.

    По-друге, в хороших медичних центрах, в тому числі і на базі «КЛІНІКА ЗІР» застосовується сучасна ультразвукова методика факоемульсифікації, яка стала «золотим стандартом» хірургічного видалення катаракти в усіх цивілізованих країнах. Завдяки цьому майже всі операції проходять успішно, а ризик ускладнень зводиться до мінімуму.

    По-третє, руки досвідченого та кваліфікованого хірурга, можуть вийти із багатьох непередбачених тяжких ситуацій під час операції. Важливо уважно підходити до вибору лікаря, який буде Вас оперувати. Чим більшу кількість подібних операцій спеціаліст виконав за свою практику, тим якісніше та безпечніше пройде хірургічне втручання.

    Ясно бачити пацієнти зазвичай починають вже в операційній. Після цього потрібно ще декілька годин побути в клініці під спостереженням лікарів, а потім можна направлятися додому.

    Найчастіші запитання

    • Як потрапити до Вашого центру на операцію з видалення катаракти?

      Якщо Вам діагностовано катаракту в іншому лікувальному закладі, Ви можете записатися до нас на оперативне лікування за телефонами:

      +380(94) 1410302

      +380(67) 4122299

      З Вами поспілкується наш медичний реєстратор, проінформує Вас про дати та дні, в які виконуються операції. Надасть список аналізів, які необхідно здати за 10-14 днів до лікування в лабораторії за місцем проживання. Зорієнтує за вартістю кришталиків.

      Наш центр зустріне Вас уже безпосередньо в день хірургічного лікування. Саме у цей день ми виконаємо перевірку Вашого зору, підберемо оптимальний кришталик та виконаємо операцію.

      У випадку, коли діагноз не встановлено, ми запрошуємо пацієнта до клініки на базовий огляд з метою чітко встановити діагноз та вибрати оптимальну тактику лікування. Надаємо повну інформацію про хід операції, підготовку, підбираємо необхідний кришталик та визначаємось з датою лікування.

    • Чи потрібно залишатися у клініці на декілька днів, чи потрібен постільний режим?

      «Клініка Зір» Анатолія Мартиненко пропонує хірургію ока одного дня. Це означає, що будь-яке за складністю оперативне лікування в нашому центрі виконується за 1 день. Після видалення катаракти пацієнт в той же день повертається додому, в звичні для нього умови. У вартість процедури входять всі необхідні краплі, які хворий може закапувати вдома згідно лікарських призначень. Так само як і не має потреби в постільному режимі. Прооперованому пацієнту дозволяється займатися звичними для нього справами, за умови щадного режиму.

    • Чи буде боляче під час операції та після неї?

      Сучасна медицина прикладає всі зусилля, щоб мінімізувати больові відчуття під час лікування та після. Операція за часом не довготривала – близько 10 хвилин. Ми не застосовуємо загального наркозу. Пацієнт знаходиться в свідомості. Око знеболюється спеціальними краплями. Больові відчуття відсутні. Лише після операції пацієнт протягом доби може мати незначний дискомфорт у прооперованому оці, що швидко минає.

    Що станеться, якщо не лікувати катаракту?

    Багато років тому, щоб видалити катаракту потрібно було чекати, щоб вона «зізріла», тобто щоб кришталик повністю помутнів. Наразі ситуація повністю відрізняється: Вам не потрібно чекати повної втрати зору – катаракту можливо виявити на будь-якій стадії та відразу її видалити.

    Якщо патологію не лікувати, хворий ризикує тим, що у нього може виникнути інші ускладнення – вторинна глаукома. Це означає, що кришталик у нього буде не лише мутний (внаслідок чого він буде безповоротно втрачати зір), але й збільшений в розмірі, що може призвести до порушення відтоку внутрішньоочної рідини та підвищенню внутрішньоочного тиску.

    Оперативне лікування на ранніх стадіях добре проводити ще й тому, що кришталик ще не встиг до кінця помутніти та ущільнитись, тому його легше видалити та поміняти на новий. Операція в такому випадку проходить швидше та легше, побічних ефектів або ускладнень практично немає.

     

    Лікування катаракти в «КЛІНІЦІ ЗІР»

    Наш центр застосовує найкраще на сьогоднішній день діагностичне обладнання для чіткого та коректного підбору необхідного штучного кришталика, сучасні установки операційного блоку, а саме важливе – ОДНОГО З САМИХ ДОСВІДЧЕНИХ ТА КВАЛІФІКОВАНИХ МІКРОХІРУРГІВ В УКРАЇНІ З ПРИВОДУ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ КАТАРАКТИ – АНАТОЛІЯ БОРИСОВИЧА МАРТИНЕНКО. На рахунку провідного спеціаліста центру більш як 20 тис операцій по заміні кришталиків. Анатолій Мартиненко вже багато років є успішним хірургом, який надає допомогу в різних регіонах нашої країни. Є лікарем, до думки якого прислуховуються досвідчені колеги, за допомогою якого звертаються найвибагливіші пацієнти.

    Офтальмологічний центр «КЛІНІКА ЗІР» базує свою роботу на декількох головних принципах:

    • Здійснювати лікування на рівні високих міжнародних стандартів. Саме цьому в нас працюють прекрасні спеціалісти, які добре знають свою справу та повернули зір вже тисячам пацієнтів.
    • Відновлювати зір на максимум. Ми ставимо за ціль не просто зупинити хворобу на якомусь певному етапі або постаратися частково повернути зір. Завдяки сучасним досягненням медицини (та катарактальній хірургії зокрема) ми в більшості випадків досягаємо 100% чіткості підбору в оптиці.
    • Лікувати швидко та комфортно. Нікому не подобається довго знаходитись в лікарні, а тим більше терпіти пов`язані з цим незручності. Саме тому проводимо лікування катаракти та багатьох інших патологій протягом 1 дня. Ну а завдяки сучасним технологіям апарат ока майже не травмується та відновлюється в самі короткі терміни.

    Який штучний кришталик вибрати?

    На даний момент існує багато різних видів штучних кришталиків від різних виробників. Звісно потрібно орієнтуватись на європейських, американських та японських виробників, саме у виробництві кришталиків цих країн здійснюється жорсткий контроль якості продукту.

    Основна відмінність, яку повинен усвідомлювати пацієнт – це оптика. Тобто, які можливості зору, може дати та чи інша штучна лінза, імплантована в око людини.

    Випускаються дві основні категорії кришталиків:

    • Монофокальні – це кришталики, які можуть забезпечити чіткий зір на якусь одну визначену відстань (вдалечінь або зблизька), а на інші відстані необхідно використовувати окуляри.
    • Мультифокальні – це кришталики, біомеханіка яких імітує роботу молодого людського ока та забезпечує чіткий зір в післяопераційному періоді на всі відстані (близь, середня відстань та даль) та повністю позбавляє пацієнта від необхідності додаткової корекції окулярами.
    • Окрема підгрупа кришталиків – з торичним компонентом, для людей, що мають астигматизм, це досить новий сегмент штучних лінз, який явні переваги та покращення зору. Чи потрібен саме Вам такий кришталик може визначити Ваш лікар на прийомі в нашому центрі.

    Всі якісні лінзи, не залежно від виробника, мають фільтри для захисту від ультрафіолету. Можливі певні відмінності в матеріалах або елементах кріплення в оці, але це мало впливає на післяопераційний результат у якості зору.

    Що робити, якщо у Вас не лише катаракта, а й глаукома?

    Нерідко у пацієнтів з патологією очей діагностують не тільки катаракту, але й досить серйозну хворобу – глаукому (являє собою підвищений тиск в середині ока). В таких випадках лікування потрібно проводити розумно. Аналізувати та розглядати кожен окремий випадок. В нашій клініці досвідчений хірург визначить об’єм необхідного хірургічного втручання та потурбується про благоприємний результат лікування.

    Що робити, якщо у Вас визначили вторинну катаракту?

    Вторинна катаракта не є катарактою в повній мірі цього слова. Цей стан розвивається в оці людини, яка вже замінила мутний природній кришталик на штучний прозорий. Техніка оперативного втручання має на увазі максимальне збереження анатомічної цілісності структур ока при заміні кришталика. Зберігається його анатомічна капсула, яка вичищається під дією ультразвуку. В очищену капсулу імплантується штучна лінза. Часом вичистити капсулу від всіх мікроклітин не можливо, в таких випадках у частини пацієнтів відбувається розмноження цих клітинок і вони наростають на поверхню штучного кришталика у вигляді плівки, яка знижує зір пацієнта.

    Лікування потребує застосування спеціального лазеру YAG, який звільнює центральні зони кришталика від помутніння. Процедура безболісна та займає декілька хвилин, а це означає, що вже в цей же день Ви знову зможете добре бачити.

    Чи можна проводити операцію людям дуже похилого віку?

    Нерідко люди похилого віку та їх рідні хвилюються про те, чи не призведе операція до яких-небудь проблем внаслідок анестезії та ослабленої серцево-судинної системи. Даний вид оперативного лікування проводиться під місцевим знеболенням без застосування загального наркозу, таким чином не впливаючи ні на серцеві ритми, ні на систему дихання.

    Катаракта – це в своїй більшій масі хвороба людей похилого та старечого віку. Основна група пацієнтів – це пацієнти за 60 та 70 років. Нерідко оперуються люди, яким близько до 90 років. Ну і звичайно ж – ніякої госпіталізацію. В цей же день Ви або близька Вам людина можете чітко бачити та повертатися додому.

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.