Небезпечні міфи о глаукомі
Причини глаукоми можуть бути різними, від них залежать способи лікування офтальмологічного захворювання. Щоб не допустити розвитку серйозних і часом незворотних наслідків, пацієнтам важливо знати про найпоширеніші та небезпечні міфи хвороби.
Міф 1. Глаукомі схильні тільки люди похилого віку
Глаукома є захворюванням генетичного, спадкового характеру. Спровокувати хворобу можуть порушення в функціонуванні серцево-судинної системи, що ведуть до підвищення показників тиску в очних судинах.
Ще один визначальний фактор – це тривале і безконтрольне застосування гормональних препаратів, у тому числі і оральних контрацептивів. Послужити поштовхом до розвитку глаукоми можуть травматичні ушкодження зорових органів, процеси запального характеру, опікові поразки, викликані потраплянням в око хімічних засобів.
На жаль, зіткнутися з глаукомою можуть не тільки пенсіонери, а й зовсім молоді люди, які мають спадкову схильність або проблеми з судинами. Згідно зі статистичними даними, більше третини пацієнтів з діагностованою глаукомою не досягнули навіть 55 років.
Міф 2. Причина розвитку глаукоми криється в гіпертонічній хворобі
Розвиток глаукоми провокують підвищені показники внутрішньоочного, а не артеріального тиску. Тому хворобі схильні не тільки гіпертоніки.
З метою попередження глаукоми або виявлення патологічного процесу на початкових етапах його розвитку людям до 40 років рекомендується не рідше ніж один раз протягом року проходити огляд у окуліста. Особам старшого віку потрібне обов’язкове вимірювання показників внутрішньоочного тиску.
Лікування глаукоми ока в офтальмологічній клініці передбачає попередню діагностику з обов’язковим вимірюванням внутрішньоочного тиску за допомогою спеціального приладу – тонометра Маклакова. Точність постановки діагнозу залежить від професіоналізму офтальмолога, оскільки прилади можуть давати похибки. На ранніх стадіях розвитку захворювання виявити можна тільки шляхом вивчення всієї супутньої симптоматики, ретельного огляду, аналізу результатів зібраного анамнезу.
Міф 3. Короткозорість може привести до утворення глаукоми
Короткозорість – офтальмологічна хвороба, що має іншу етіологію і причини розвитку, ніж глаукома. Ці патології не пов’язані між собою. Об’єднує їх специфічний симптом – збліднення зорового диска. Саме з цієї причини деякі недостатньо уважні і сумлінні фахівці можуть помилитися з діагнозом і поставити діагноз «короткозорість» на початкових стадіях розвитку глаукоми.
Міф 4. Струс мозку – одна з причин глаукоми
Струс головного мозку часто тягне за собою такі наслідки, як підвищення внутрішньочерепного тиску. Однак це аж ніяк не впливає на внутрішньоочний тиск.
Глаукому легко розпізнати на 3-й стадії
Друга і третя стадія розвитку глаукоми загрожують повною сліпотою. Однак гострота зорової функції може залишатися і в межах норми. Прогресування патологічного процесу супроводжується звуженням зорового поля, але цей симптом малопомітний і багато пацієнтів не звертають на нього ніякої уваги.
Другий характерний симптом глаукоми – сильні головні болі, мігренозні напади стають причиною для звернення до невролога, а не до офтальмолога, що також ускладнює процес своєчасної діагностики і подальшого лікування. Теж саме стосується нудоти, нападів блювоти, які багато хворих списують на проблеми з функціонуванням шлунково-кишкового тракту.
При клінічній картині, що об’єднала в собі такі ознаки, як тривалі, регулярні головні болі, запаморочення, нудота, слід обов’язково перевіритися у окуліста.
Тільки адекватна і своєчасна терапія допоможе попередити захворювання і зберегти зорову функцію. Лікування глаукоми в клініці «ЗІР» успішно проводиться на різних стадіях патологічного процесу завдяки сучасним методикам і високому професіоналізму лікарського персоналу.
Наші Фахівці