Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    ДІАГНОСТИКА ГЛАУКОМИ

    Глаукома – хронічне, невиліковне захворювання очей, пов’язане з підйомом внутрішньоочного тиску, внаслідок чого відбувається загибель клітин зорового нерву та невідворотна сліпота.

    Враховуючи серйозність даної очної патології, надзвичайно важливо своєчасно виявити хворобу та контролювати. І пацієнту з глаукомою, і його рідним необхідно знати, як можна діагностувати недугу та приборкати її.

    1. В першу чергу необхідне систематичне вимірювання внутрішньоочного тиску. Це можна здійснювати безконтактним методом – пневмотонометрія. Або ж контактною методикою. В нашій країні розповсюджений метод вимірювання очного тиску по-Маклакову, за допомогою спеціальних метричних важелів.
    2. Оцінка норми внутрішньоочного тиску для кожного конкретного пацієнта. Так як «нормальний» тиск ока – індивідуальне значення. Для цього необхідно виміряти товщину оболонок ока – безпосередньо рогівки. Пахіметрія. За спеціальною таблицею перерахунку лікар визначає, чи можна розцінювати отримані значення внутрішньоочного тиску як підвищені або ж у межах норми для кожного окремого пацієнта.
    3. Біомікроскопія та офтальмоскопія. Лікар оцінює зовнішній вигляд структур ока. Досвідчений лікар за непрямими ознаками може запідозрити наявність глаукоми.
    4. Визначення чутливості клітин зорового нервукомп’ютерна сферопериметрія. Цей метод дозволяє визначити, які ділянки зорового нерву добре проводять нервовий імпульс від ока до головного мозку, а які ділянки не функціонують. Таким чином слідкуємо за функцією ока. Це сучасний варіант застарілої методики визначення полів зору периметрією.
    5. Оптична когерентна томографія зорового нерву. Визначення товщини нервових волокон в ділянці зорового нерву та сітківки. Дане обстеження допомагає визначити самі ранні – до клінічні ознаки глаукоми.
    6. Гоніоскопія – використовуючи збільшуючий мікроскоп, лікар через спеціальну лінзу оглядає дренажну систему ока пацієнта. Саме порушення роботи цієї системи призводить до підвищення внутрішньоочного тиску. Таким чином лікар визначає вид глаукоми та найбільш оптимальне лікування.

    Вимірювання внутрішньоочного тиску

    Лише застосовуючи всі вище перераховані дослідження можна говорити про точну сучасну діагностику. Глаукоми бувають різні, причини підвищення тиску у кожного пацієнта індивідуальні і лише комплексний підхід допомагає вибрати вірну тактику спостереження та лікування.

    Вибирайте сучасний центр та кваліфікованого лікаря, який володіє необхідними знаннями та навичками.

    Вибирайте найкраще!!

    4.9/5 - (70 votes)

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.