Звяʼзок катаракти та деменції
Нещодавно американські вчені зробили дивовижне відкриття про зв’язок катаракти та деменції.
Деменція – захворювання, яке вражає роботу головного мозку. Людина з деменцією не здатна логічно міркувати, формулювати думки ясно і чітко. На сьогодні така патологія вважається невиліковною.
Одним із факторів появи стійкого прогресивного недоумства вважається порушення зорової функції – зокрема, вікова катаракта.
Співробітники медичного коледжу при Університеті Вашингтона виявили, що люди, яким видалили катаракту, рідше хворіють на деменцію, незалежно від її розвитку.
Операція знизила ризик розвитку деменції на 30% у тих, хто видалив помутнілий кришталик.
Якщо ж людина продовжує жити з помутнілим кришталиком, то ризик появи набутого недоумства значно зростає.
Дослідження проводилося на групі з 3000 осіб віком від 65 років. Половина піддослідних зробили операцію з видалення катаракти. А у другої половини захворювання продовжувало розвиватися. За тими, хто видалив катаракту, дослідники спостерігали десять років, перш ніж зробити остаточні висновки.
У ході тривалого спостереження більш ніж у 800 випробуваних розвинулися різні форми деменції.
З них у 700 пацієнтів було діагностовано хворобу Альцгеймер. Загалом у 45% усіх досліджуваних хворих було виконано втручання щодо видалення катаракти.
Який саме механізм встановленого зв’язку є між деменцією та катарактою, поки що невідомо.
Імовірно, після усунення проблеми поганого зору пацієнти отримували кращу сенсорну активність, що значно підтримувало їх когнітивні здібності.
Наприклад, було виявлено, що операції, які не завершувалися поліпшенням зору (наприклад, антиглаукомні втручання), не покращували показники ризику розвитку деменції.
Тому, не забувайте, що обстеження в офтальмолога рекомендується проходити кожні 2 роки всім особам віком до 65 років та кожні 1-2 роки особам старше 65 років.
Наша команда завжди рада допомогти вам та вашим близьким
Наші Фахівці