Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Сучасні окуляри. Скло чи пластик? Що краще?

    Досить часто від людей старшого покоління можна почути ствердження, що в оправу необхідно ставити виключно лінзи зі скла і ні в якому разі з пластику. Також, часом, в оптиках персонал стикається з такими вимогливими клієнтами, які наполягають на постановці саме скла. Чому ж розповсюджена така думка?

    По-перше давайте називати речі вірними та точними назвами. А по-друге, чітко зазначимо суттєві відмінності. Окулярна лінза виготовлена зі скла «вірно» називається – мінеральна окулярна лінза. А лінза, виготовлена з «пластику» – полімерна окулярна лінза.

    Історія бере свій початок минулого століття. В той час дійсно, технологія виготовлення пластикових окулярних лінз була не ідеальною і оптичні якості скляної лінзи були значно вищими. Саме по цій причині – більшість замовлень виготовлялись з використанням мінеральної, а значить скляної лінзи. Але разом з технологічним здобутками, а також появою на вітчизняному ринку товарів закордонного виробництва необхідно чесно зазначити – сучасна полімерна (див. пластикова) лінза не поступається за оптичними якостями мінеральній, а часом навіть краща.

    Сучасні окуляри. Скло чи пластик?

    В сучасних замовленнях окулярів – частка замовлень окулярів з пластиковою лінзою складає близько 90%. І це не лише вітчизняна статистика, це – світова статистика.

    Але відмінність все ж таки існує. Недолік полімерної лінзи – біль швидке «старіння» поверхні. Це означає, що при недостатньо бережливому використанні окулярів з полімерною лінзою, вони можуть швидко подряпатись, що буде знижувати якість зображення. Цей недолік легко нівелюється охайністю та наявністю спеціального футляру для зберігання окулярів. А посеред переваг необхідно окремо наголосити на легкості матеріалу, що має велике значення при товстих лінзах та високих степенях вад зору. Оскільки такі окуляри будуть менш дискомфортними для пацієнта та менше давити на перенісся. Також серед переваг виділяють – відносну атравматичність. При пошкодженні полімерної лінзи, уламки мають дещо заокруглені краї, що значно знижує ризик порізу ока та ділянки навколо очей. Саме з цієї причини дітям, а також людям з активними професіями не рекомендовано виготовляти окуляри з мінеральною (див. скляною) лінзою.

    Власне, це і є всі принципові відмінності.

    Висновок – не потрібно уникати слова «пластик». Сучасні полімери мають високі показники якості та мають ряд суттєвих переваг. Крокуйте в ногу з часом!

    4.9/5 - (63 votes)

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.