Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Синдром «сухого ока». Прояви та діагностика.

    Сухість очей може бути різної степені прояву. Від легких проявів, які швидко лікуються простими зволожуючим краплями, до вкрай тяжких ушкоджень ока, які потребують довготривалого та системного лікування.

    Одними з перших та основних скарг, які характерні для синдрому «сухого ока» є почервоніння очей, без значного бактеріального чи вірусного запалення, а також швидка втома, бажання «прокліпати». Зазвичай виникають в другій половині доби або в кінці робочого дня. Також пацієнти часто чітко визначають бажання «опустити очі у воду». Такі прояви – ознака початкової стадії патології.

    З часом, почервоніння очей стає постійним; з’являється сльозотеча, що більше виражена на вулиці. Пацієнти починають відмічати печію, що значно посилюється при закапуванні будь яких крапель. Подібні симптоми з’являються у пацієнтів з середньою тяжкістю хвороби.

    Для тяжкої стадії синдрому сухого ока характерні класичні симптоми запалення – значне почервоніння слизистих та повік, біль, відчуття печії, ураження оптичних середовищ – рогівки, аж до її змутніння, появи поверхневих та глибоких дефектів оболонок ока – ерозій та виразок. Людина втрачає зір.

    Прояви та діагностика - Синдром «сухого ока»

    Більше 30% людей на землі страждають від синдрому сухого ока. Керування авто, авіапольоти, робота з комп’ютером та іншими гаджетами, широке застосування гормональної терапії сучасною медициною – все це в тій чи іншій мірі є причиною розвитку сухості та пошкодження слизистої оболонки ока, що не здатна виконувати функцію захисту та зволоження в подальшому.

    Неспішна та детальна бесіда лікаря з пацієнтом допомагає визначити рівень ризику наявності синдрому сухого ока. Розроблена анкета-опитувальник, аналіз якої дає чітке розуміння про присутність чи відсутність сухості ока у людини. Детальний огляд ока та ряд тестів може виявити зміни у кількості сльози.

    Також, за останні декілька років з’явилось високочутливе обладнання, за допомогою якого можливо точно диференціювати порушення хімічного складу слізної плівки та призначити коректне лікування.

    Не нехтуйте на перший погляд незначними скаргами зі сторони очей, будьте уважними до свого здоров’я та звертайтесь за допомогою до досвідчених та кваліфікованих спеціалістів.

    4.9/5 - (64 votes)

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.