Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Лікування вторинної катаракти

    Вторинна катаракта – це явище, яке виявляється в 10-15% випадків після вдало проведеної операції по заміні кришталика. При проведенні ультразвукової факоемульсифікації хірург видаляє помутнілий кришталик, зберігаючи його капсулу. У неї і поміщають штучний кришталик – інтраокулярну лінзу. Зміна стану капсули називається вторинною катарактою.

    Причини і види явища

    У більшості випадків розвиток вторинної катаракти дослідники пов’язують з матеріалом і формою краю інтраокулярної лінзи. На частку цього фактора за різними оцінками припадає від 5 до 50% випадків явища.

    Другий за поширеністю причиною патології є порушення нейротрофічних процесів, що призводить не до відновлення тканин, а до патологічної регенерації. Всі тканини в організмі мають здатність до відновлення, в тому числі і кришталик ока. Якщо його фрагменти витягнуті в повному обсязі, то «залишки» лінзи прагнуть відновитися. В результаті патологічний процес протікає в 3 формах:

    1. Скупчення епітеліальних клітин, з яких формувався кришталик, в задній частині капсули і утворення куль Ельшніга.
    2. Міграцією епітеліальних клітин в тканини капсули і ущільнення колагенових волокон з подальшими фіброзними змінами.
    3. Змішаний тип патології.

    Так як в молодому організмі відбуваються процеси регенерації тканин, то перший тип патології більше характерний для молодих людей, а другий – для вікової групи пацієнтів.

    Сприяти розвитку післяопераційних ускладнень можуть системні захворювання:

    • цукровий діабет;
    • ревматизм;
    • хвороби щитовидної залози;
    • колагенози.

    Явище може розвинутися як через нетривалий час після операції факоемульсифікації (до 6 місяців) так і через тривалий проміжок часу (до 14 років). Ризик розвитку явища максимального значення досягає у віковій групі 40-60 років.

    Прояви патології

    При виникненні куль Ельшніга вже на ранній стадії патологічного процесу відзначається спотворення зображення через нерівномірне розсіювання променів світла при проходженні через щільні конгломерати клітин. При фіброзній формі патології порушення зору відбувається через нерівномірне натягнення капсули і зміщення всередині неї штучної лінзи. хворий:

    • бачить предмети «не в фокусі», розмито, як крізь запітніле скло;
    • порушується сприйняття кольорів;
    • скаржиться на різні світлові ефекти – яскраві або чорні точки, штрихи, ореол навколо предметів.

    Після ультразвукової факоемульсифікації необхідно регулярне обстеження у окуліста, так як найвищий ризик розвитку вторинної катаракти відзначається через 2-3 роки після операції.

    Лікування вторинної катаракти

    Методи терапії

    Перевага віддається малоінвазивному методу лікування за допомогою YAG-лазера – лазерної дісцизії. В око закапують краплі, що розширюють зіницю і лазерним променем в капсулі роблять отвори, що дозволяють променям світла фокусуватися на сітківці. Операція безболісна, проводиться в амбулаторних умовах, і зір відновлюється протягом декількох годин після втручання.

    Якщо є протипоказання до лазерної дісцизії, оперативне втручання відбувається класичним методом. Така методика більш травматична, вимагає накладення швів, і регенерація відбувається набагато довше, ніж при застосуванні лазера.

    У «Клініці ЗІР» Анатолія Мартиненка операція виконується з використанням новітнього обладнання від закордонних виробників. Один і кращих мікрохірургів в Україні усуне патологію швидко і назавжди. Медичний супровід знижує ймовірність післяопераційних ускладнень і стабілізує результат лікування.

    4.9/5 - (64 votes)

    Наші Фахівці

    Бажаєте отримати дзвінок?
    Введіть свої дані і наш менеджер зв’яжеться з вами найближчим часом

      Дякуємо за повідомлення!
      Ми скоро зв'яжемося з Вами.