Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Лікування глаукоми

    Глаукома – що це?

    Це дуже серйозне і небезпечне захворювання очей, яке відрізняється занадто високим внутрішньоочним тиском через порушену циркуляцію очної рідини. Її накопичення і є причиною підвищеного тиску всередині ока. В результаті цього зоровий нерв знаходиться постійно під навантаженням і з часом його волокна гинуть, перестаючи передавати сигнали до головного мозку. В результаті людина починає гірше бачити і відчуває проблеми з орієнтацією в просторі через порушеного периферичного зору. Якщо глаукому не діагностувати вчасно і не лікувати, все закінчиться повною, незворотною сліпотою і інвалідністю.

    Причини виникнення

    Як говорилося вище, головна причина полягає в підвищеному внутрішньоочному тиску, яке стало таким через:

    • Накопичення надмірної кількості внутрішньоочної рідини в очному яблуці, через неспроможність дренажної системи ока або її повної блокади через особливості в будові ока.

    За якими параметрами ока слід стежити хворому з глаукомою

    Як було сказано раніше, причина сліпоти – це відмирання волокон зорового нерва, а в кінцевому підсумку його повна загибель, внаслідок підвищеного внутрішньоочного тиску. Пацієнт з глаукомою повинен контролювати певні параметри ока, які корелюють з підвищеним тиском в оці.

    Необхідно пам’ятати що гострота зору при цьому захворюванні в більшості випадків залишається високою аж до глибокої стадії ураження, тому не є параметром, який оцінює доктор на прийомі у цієї групи пацієнтів.

    Отже, що ж контролює доктор і пацієнт?

    • В першу чергу саме внутрішньоочний тиск.
    • Також необхідно стежити за чутливістю нервових волокон зорового нерва і їх здатністю проводити нервовий імпульс до головного мозку, що визначає поле зору людини, а саме наскільки «широко» йому видно (комп’ютерна сфероперіметрія)
    • Визначення товщини нервових волокон в зоровому нерві, їх томограма (оптична когерентна томографія або ОКТ)
    • Оцінка стану дренажної системи ока (гоніоскопія)
    • Визначення товщини оболонок ока, від якої може корелювати норма внутрішньоочного тиску для кожного окремого пацієнта (пахіметрія)

     

     

    Стадії хвороби

    Глаукома може перебувати на чотирьох стадіях розвитку:

    Початковою

    відрізняється тим, що людина починає бачити перед собою сліпу пляму. Периферичний зір знаходиться поки що в нормі. Диск зорового нерва злегка заглиблений по центру.

    Розвиненою

    відрізняється тим, що у людини помітно звузилося поле зору, диск зорового нерва виражено заглиблений по краях.

    Далеко зайшовшій

    відрізняється тим, що у людини помітно звузилося поле зору по всьому периметру, диск зорового нерва сильно заглиблений по краях.

    Термінальній

    відрізняється тим, що людина повністю втрачає предметний зір або приходить до повної сліпоти.

     

     

    Глаукома і вік

    Це захворювання статистично значно частіше розвивається у людей після 40-ка років, і вкрай рідко в осіб більш молодого віку. Хоча потрібно зазначити, що як виняток зустрічається глаукома і у дітей.

    Залежно від віку, в якому у людини розвинулася ця хвороба, глаукома може бути:

    Уродженою

    діагностується у новонароджених на перших тижнях або місяцях життя. Іноді - у дітей до 3 років. Це буває вкрай рідко, але вимагає грамотної допомоги досвідчених лікарів;

    Юнацькою

    розвивається у дітей від 3-х років і більше;

    Первинною 

    проявляється у дорослих після 40-ка;

    Вторинною 

    спровокована суміжними очними хворобами або загальним нездужанням.

     

    У кого може розвинутися захворювання?

    До групи ризику, як правило, потрапляють:

    • Родичі хворих, у яких виявлена глаукома;
    • Люди старше 40-ка, внутрішньоочний тиск яких майже переходить норму;
    • Люди у віці, які хворі сильною короткозорістю або далекозорістю;
    • Люди, які перенесли травми або запалення очей;
    • Літні люди (яким за 60 років);
    • Люди з наявністю цукрового діабету, судинними порушеннями;
    • Пацієнти, які в рамках терапії довгий час приймають гормональні препарати;
    • Пацієнти будь-якого віку, у яких підвищений внутрішньоочний тиск.

     

     

     

    Симптоми

    Вся проблема в тому, що цю патологію складно помітити на початку розвитку. Людина може навіть не помічати проблем із зором. Підвищення очного тиску дуже тривалий період часу не відчувається і не викликає скарг, на противагу підвищенню артеріального тиску до прикладу.

    Рекомендується всім особам старше 40-ка років як мінімум один раз в два роки (а по можливості частіше) вимірювати внутрішньоочний тиск з метою виявлення його підвищення і своєчасного лікування. Однак звернути увагу і пройти діагностику у офтальмолога слід, якщо відразу після сну погляд злегка затуманений або з’являються «кола розсіювання» при погляді на джерело світла. На початку глаукоми ці ознаки здаються незначними і пропадають через пару хвилин після пробудження. Але вони досить специфічні, так як найбільш високий тиск відзначається саме в нічний час в силу певної фізіології ока і циркуляції внутрішньоочної рідини.

    Діагностика

    Своєчасне обстеження очей – це найкраще рішення, яке допоможе зберегти ваш зір. Для цього потрібно обстежити весь зоровий апарат. Недостатньо виміряти тільки внутрішньоочний тиск. Діагностика вимагає комплексного підходу з використанням новітнього закордонного обладнання, яке дозволяє зробити точний аналіз стану зорового нерва, дренажної системи ока та зорового поля. Завдяки сучасній високочутливій апаратурі і чіткої послідовності дій доктора з’явилася можливість вже на ранніх стадіях визначити глаукому, почати своєчасне лікування і на довгі роки зберегти зір пацієнтам.

    На базі центру «КЛІНІКА ЗІР» представлений повний комплекс сучасного обладнання здатного на ранніх стадіях виявити небезпечну патологію, спостерігати за перебігом захворювання в динаміці і вчасно коригувати лікування.

    Ціни на лікування глаукоми

    Послуга медичного центру (робота операційної бригади медичних спеціалістів) по виконанню антиглаукомної хірургії
    2000 грн
    Операційний набір для Імплантації імпланта ESNOPER clip
    26 000 грн
    Операційний набір для Імплантації клапана EX-PRESS
    32 000 грн
    Операційний набір для ревізії фільтраційної подушки
    1 000 грн
    Операційний набір для хірургічної ірідектомії
    2 000 грн
    Операційний набір для антиглаукомної операції (НГСЕ, СТЕ)
    10 000 грн
    Операційний набір для антиглаукомної операції (НГСЕ) при факоемульсифікації катаракти з імплантацією ІОЛ
    7 000 грн
    Дивитись більше

    Лікування глаукоми в «КЛІНІЦІ ЗІР”

    Якщо ви хочете зберегти ясний зір на все життя, не нехтуйте регулярною діагностикою і дотриманнями рекомендацій офтальмолога. Також не забувайте про гігієну очей.

    Якщо у вас все ж була виявлена глаукома, досвідчені лікарі центру проведуть лікування захворювання і приведуть в норму внутрішньоочний тиск. Лікування в своїй суті полягає в нормалізації тиску всередині ока. Зробити це можна як медикаментозним, так і хірургічним (операція) шляхом. Операція або інші способи лікування підбираються індивідуально, з урахуванням форми хвороби, стадії розвитку, наявності супутніх проблем з очима.

    Існує три ефективних методики контролю і стабілізації глаукоми:

    1. Закапування в око спеціальних гіпотензивних крапель. Систематичне застосування правильно підібраного препарату на багато років може загальмувати захворювання. На жаль, не у всіх пацієнтів вдається підібрати коректний препарат, у частини пацієнтів розвивається звикання і зниження ефективності, а у частини пацієнтів значення тиску можуть бути настільки високі, що краплі не справляються з функцією зниження тиску.
    2. Лазерне лікування. Це розчищення дренажної системи ока за допомогою лазерної дії. Може бути як самостійним методом лікування так і додатковою терапією до краплинного лікування.
    3. Хірургічне лікування, дозволяє створити додаткові шляхи для відтоку внутрішньоочної рідини і за рахунок цього стабілізувати тиск.

    Точно визначити спосіб терапії може ваш лікар після детальної діагностики.

    Ускладнення глаукоми катарактою

    Буває так, що глаукома призводить до катаракти – помутніння кришталика. В такому випадку, потрібна операція на очах з усуненням обох патологій. Може бути і зворотна сторона: через занедбаність катаракти виникає глаукома вторинного типу. Тоді лікар може замінити збільшений і затемненнений кришталик на штучний, що призведе до нормального внутрішньоочного тиску.

    У будь-якому випадку, ми запрошуємо вас в офтальмологічний центр “Клініка Зір” для обстеження і консультації з лікарем. Переконайтеся в здоров’ї своїх очей з нами!

    Лікування глаукоми Житомир
    4.9/5 - (64 votes)
    Бажаєте отримати дзвінок?
    Введіть свої дані і наш менеджер зв’яжеться з вами найближчим часом

      Дякуємо за повідомлення!
      Ми скоро зв'яжемося з Вами.