Записатися на прийом

  *Обов'язкові поля


  alt

  м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

  Послуги

  Штучний кришталик – як вибрати хороший?

  Отже, Вам чи Вашим рідним був поставлений діагноз: катаракта і доктор рекомендує операцію. Уже позаду діагностика, Ви вже готові і психологічно і фінансово пройти лікування. Вам розповіли про хід операції, про результати. Настав момент вибрати штучний кришталик, який імплантують в око, замість Вашого мутного і не функціонуючого.

  Важливий нюанс – штучний кришталик імплантують в очі людини один раз і назавжди. Він буде служити Вам стільки, скільки Ви проживете, тому вибір необхідної моделі і характеристики дуже важливі – переробити вже не вийде!

  У більшості випадків пацієнт і його рідні зіштовхуються з великою пропозицією цін, моделей і фірм виробників. Дійсно легко заплутатися і розгубитися.

  Так як же не помилитися?

  Поняття хороший штучний кришталик – частково умовно. Так як необхідно вибрати відповідний. Необхідний розмір кришталика для кожного окремого пацієнта розраховується індивідуально за спеціальною математичною формулою. Завдання доктора вірно виконати вимірювання параметрів ока і ввести ці дані до відповідного приладу, який проведе обчислення.

  На даний момент існує дві основні групи штучних кришталиків: монофокальні і мультифокальні. Дивні слова, але давайте розберемося.

  Монофокальні або монофокусні кришталики забезпечують чіткий зір на якусь одну відстань. Наприклад, більшості пацієнтам з катарактою розраховується хороший зір вдалину і на середню відстань, а ось для малої відстані доводиться користуватися окулярами. Якщо ж пацієнт хоче добре бачити зблизька – у нього багато близького навантаження на очі, а ось далека відстань для нього не так важлива. Підбір можна здійснити так, що б людина якісно бачила близько, а вдалину використовував окуляри.

  Тобто імплантуючи Монофокальну штучну лінзу потрібно розуміти, що після операції Ви не будете бачити так, як бачили в 20 років. І швидше за все доведеться періодично користуватися окулярами.

  Мультифокальні або мультифокусні кришталики зробили переворот в хірургії катаракти. Дані моделі забезпечують людину чітким зором на всі відстані: і на даль, і на середню, і на близьку відстані. Такі лінзи імітують роботу молодого ока, многофокусного, коли добре видно завжди і на різній дальності. Після імплантації мультифокального кришталика немає необхідності використання додаткової корекції окулярами.

  Окремий підвид штучних кришталиків – з торичним компонентом. Справа в тому, що у досить великої кількості людей очі не ідеально круглі, а мають ті чи інші нерівності. Як «горбочок» на носі або відстовбурчене вушко – форма така. Ця нерівність оптичної системи очей називається – астигматизм. Астигматизм після видалення натурального кришталика, може заважати отримати чіткий післяопераційний зір. Для такої групи пацієнтів були розроблені моделі кришталиків як монофокальні так і мультифокальні з можливістю нівелювати, тобто згладити цю нерівність. Що значно підвищує якість зображення в пролікованому оці.

  Мабуть, це головні відмінності, які повинен знати пацієнт.

  Штучний кришталик

  На сьогоднішній день абсолютно всі штучні кришталики мають необхідні захисні фільтри від згубного впливу ультрафіолету на сітківку.

  Звичайно, кришталики можуть відрізнятися між собою за основними елементами кріплення в оці, хімічним складом, виробником. Але ці відмінності не впливають кардинально на якість зору після операції.

  Намагайтеся вибирати кришталики виробників Європи, Америки або ж Японії. У цих країнах здійснюється жорсткий контроль якості продукції та компанія завжди турбується про пацієнта.

  Більшість сучасних офтальмологічних центрів, які дорожать своєю репутацією і турбуються про якість послуг, що надаються населенню, імплантують кришталики добре зарекомендованих себе зарубіжних виробників. Також і центр «Клініка Зір» під керівництвом кваліфікованого і досвідченого катарактального хірурга Анатолія Мартиненка працює лише з кришталиками світових брендів як економ класу так і преміум категорії. Наша мета – підібрати лінзу, враховуючи всі індивідуальні особливості та побажання клієнта!

  4.8/5 - (68 votes)

  Наші Фахівці

  Дякуємо за повідомлення!
  Ми скоро зв'яжемося з Вами.