Записатися на прийом *Обов'язкові поля
alt

м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

Послуги

Що таке внутрішньоочний тиск?

Багатьом відомо про необхідність підтримувати нормальний артеріальний тиск. Так як з віком у великої кількості людей починається дисбаланс в роботі серцево-судинної системи. Всі ми чули про ризик розвитку інфаркту або інсульту при підвищеному артеріальному тиску. Всі ми знаємо його норму і як його вимірювати. А ось з внутрішньоочним тиском не все так зрозуміло.

Що ж це за такий тиск  – внутрішньоочний? Як і де його міряють? Що норма, а що ні?

Для того що б процеси зору проходили добре, в оці циркулює рідина, що омиває структури ока і дає харчування. Скільки рідини в око зайшло, така ж кількість має очей і залишити, в іншому випадку відбувається порушення функції зорового нерва і розвивається таке серйозне і не виліковне захворювання як ГЛАУКОМА.

Пацієнти часто плутають, асоціюючи рівень артеріального тиску з внутрішньоочним. Насправді – це два абсолютно різних тиску. Як правило підвищення артеріального тиск людина тією чи іншою мірою відчуває: слабкість, біль в потилиці, «стукає» в скронях. А ось підвищення тиску всередині ока людина не відчуває ніяк. Лише на прийомі у лікаря можна виміряти його рівень і визначити в нормі воно або підвищений.


Існує кілька методик вимірювання. Основні з яких – це пневмотонометрія – визначення рівня тиску всередині ока за допомогою пучка повітря, спрямованого на око. А також, метод використання контактних важків певної маси, діаметр відбитків яких вимірюють спеціальною шкалою.

Які показники розглядати як норму?

У більшості медичних джерел можна знайти дані про норми внутрішньоочного тиску. Вважається тиск всередині ока в межах норми, якщо міряючи пневмотонометрія отримуємо цифри 12-21 мм р.ст. Якщо ж вимір проводилося метричними грузиками за методикою Маклакова (що досі робиться в більшості державних лікувальних установ нашої країни) то норму розцінюють як тиск 15-26 мм.рт.ст.

АЛЕ! Поняття «норма» – відносно. Тому що «нормальне» тиск повинен забезпечувати нормальну функцію зорового нерва. У більшій частині людей саме при таких показниках зоровий нерв працює правильно і не спостерігається його загибелі. А ось у невеликої частини пацієнтів «норма» зовсім інша.

Сучасна апаратура дозволяє визначати норму тиску індивідуально для кожного пацієнта. Просо необхідно звернутися в спеціалізований офтальмологічний центр до кваліфікованого лікаря!

Наші Фахівці