Окуляри. Що важливо знати?
Значна кількість пацієнтів, що звертаються до окуліста за консультацією залишають кабінет лікаря з рецептом на окуляри. Порушення оптичної системи ока, що потребують корекції окулярами бувають різноманітні – короткозорість, далекозорість, астигматизм. І рецепти також бувають дуже різноманітні.
Але дуже часто лікар зустрічається з повторним зверненням вже не задоволеного пацієнта. І чує в свою адресу – «Ви мені призначили не вірні окуляри. Я їх замовив, але бачу погано». Або пацієнт починає викручувати та зміщати оправу на своєму обличчі, коментуючи – «Ви знаєте, лікарю. Якщо я от так трішечки перекошу оправу, мені краще видно. А чому?»
Дійсно, а ЧОМУ?
Кожен користувач окулярів звертав увагу на рецепт. Як правило на «своїй» латинській мові лікар пише силу та якість необхідного скла, а також обов’язково зазначає у міліметрах міжзіничну відстань. Це робиться за для того, щоб майстер-оптик виставив в оправі центр лінзи по центрам зіниць. Оскільки найбільш чітке зображення пацієнт може отримати лише через центральну, а не бокову ділянку лінзи.
І здавалось би – все зробили вірно, окуляри виготовили, а зображення в них не достатнє. Де ж помилка?
А тепер давайте згадаємо як відбувається обслуговування клієнта в більшості оптик на пострадянському просторі…
Пацієнт звертається в оптику від лікаря- окуліста. В оптиці він переміряє безліч оправ, в кінцевому варіанті зупиняючись на одній або декількох. Потім йому довго та заплутано рекомендують безліч можливих окулярних лінз, і як правило не дешевих. А потім оформляють замовлення, пацієнт розраховується і його просять прийти за готовими окулярами через певний час. День, два, або тиждень, вже не так і важливо в нашій історії. Все.
А от і не все. Одним із самих важливих моментів вірного виготовлення окулярів – виставлення центру лінзи навпроти центру зіниці людини. Вказана міжзінична відстань в рецепті лікаря – орієнтовні дані. І кожен професійний майстер-оптик знає, що оправа на кожній людині сидить по різному, тому що у когось вушка вище, у когось нижче. У когось ніс з горбинкою, а у когось – ні. І в більшості випадків центр зіниць пацієнта не співпадає з центром оправи і цей центр в окулярах потрібно зміщати до верху або до низу.
Існує правило при виготовленні окулярів. Клієнт повинен вдягнути оправу, що до вподоби, на обличчя і на цій оправі спеціальними маркерами відмічаються центри очей пацієнта. Таким чином враховується не тільки горизонтальна відстань, а й вертикальна, що критично важливо. Ось і весь секрет.
Тому, будьте уважні та вимогливі. Обирайте оптику з професійними та досвідченими спеціалістами, котрі знаються на своїй справі.
Наші Фахівці