Записатися на прийом

  *Обов'язкові поля


  alt

  м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

  Послуги

  Лікування катаракти

  Катаракта – захворювання очей, пов’язане з руйнуванням природної структури білків кришталика і призводить до порушення гостроти зору, аж до повної сліпоти. Найчастіше патологію викликають вікові зміни в організмі. Тому захворювання діагностується у 1/6 людей, старше 40 років і більшості – після 80 років.

  Причини виникнення та види катаракти

  Факторами, що провокують катаракту, також є:

  • несприятливі умови праці і проживання;
  • деякі системні захворювання;
  • прийом деяких лікарських препаратів;
  • травми очей.

  Залежно від патогенного фактора, що впливає на орган зору, розрізняють наступні види катаракти:

  • вікову – обумовлену дегенеративно-дистрофічними процесами, пов’язаними зі старінням;
  • задньокапсулярну – помутніння капсули кришталика, що прилягає до склоподібного тіла ока, викликане системними захворюваннями (цукровий діабет, ревматоїдний артрит, хвороби щитовидної залози та ін.), Тривалим прийомом стероїдів або тупою травмою ока;
  • вроджену – виниклу у плода у відповідь на внутрішньоутробні інфекції, хромосомні мутації або патогенний вплив іонізуючого випромінювання.

  Помутнілий кришталик перестає виконувати свою функцію – фокусувати промені на сітківці ока. Через розсіювання пучка світла, хворий бачить зображення як крізь напівпрозору пелену або потік води.

  Ознаки катаракти

  Основною ознакою катаракти є падіння гостроти зору. Однак воно проявляється по-різному, в залежності від локалізації помутніння – чим ближче осередок розташований до центру кришталика, тим серйозніше порушення.

  На початковому етапі прогресування захворювання симптоми погіршення зору можуть і не відзначатися, а у літніх людей навіть можуть зникнути ознаки далекозорості. Але ці явища тимчасові, надалі пацієнт відзначає порушення різкості зображення, його двоїння. Хворий скаржиться на:

  • больові відчуття при яскравому світлі (ядерна катаракта);
  • спотворення кольорів видимих об’єктів;
  • зниження сутінкового зору;
  • поява зорових аберації – відблисків, штрихів, крапок, ореолу навколо предметів;
  • стомлення.

  Змінюється і колір зіниці. Він стає мутним, жовтуватого, сірого чи білястого відтінку. У дітей вроджена катаракта часто супроводжується косоокістю. Виявлення навіть одного з перерахованих симптомів вимагає негайного обстеження у лікаря-офтальмолога і відповідного лікування.

  Лікування катаракти

  Методи терапії

  Медикаментозне лікування катаракти можливо тільки на ранніх етапах розвитку патології і в якості профілактики захворювань. Помутнілий кришталик не можна відновити – він вимагає заміни. В якості штучного імплантату використовують інтраокулярну лінзу. Її виготовляють з біосумісних органічних полімерів – акрилатів, що володіють пам’яттю форми.

  Згорнутий штучний кришталик легко поміщають через мікропрокол в рогівці і капсулі кришталика, де він розвертається і займає своє місце. Для видалення денатурованого білка застосовують факоемульсифікацію:

  • ультразвукову;
  • фемтолазерну.

  Обидва методи дозволяють усунути катаракту на ранній стадії, не чекаючи поки катаракта дозріє. Вони атравматичні, так як в процесі операції виконується крихітний прокол, а здорові структури ока не будуть зачіпатися. Після операції прокол самостійно «затягується» і немає необхідності накладення швів.

  Сучасні апарати дозволяють сверхточно впливати на око, з урахуванням індивідуальних особливостей органу зору. Контроль операції можливий завдяки високочутливому мікроскопу з підсвічуванням, який дозволяє візуалізувати прозорі структури кришталика і не чекати, поки вони помутніють.

  Через прокол ультразвук або лазерне випромінювання впливає на речовину кришталика, переводячи його в емульсію, яку вимивають і в збережену неушкоджену капсулу поміщають штучну інтраокулярну лінзу. Операцію проводять в амбулаторних умовах під місцевим знеболенням за допомогою очних крапель. Пацієнт перебуває в повній свідомості і вже через 1,5-2 г зір відновлюється настільки. Що він може читати або водити машину.

  Лазерне лікування показано при вторинній катаракті – помутніння і ущільнення задньої капсули кришталика.

  Відмінний результат і максимальне відновлення зорової функції можливі за умови наявності сучасної апаратури і навченого персоналу. У «Клініці ЗІР» Анатолія Мартиненка операції заміни кришталика і лікування катаракти на будь-якій стадії проводить один з найдосвідченіших мікрохірургів України. Клініка обладнана найсучаснішою апаратурою від іноземних виробників. Багаторічний досвід лікування катаракти гарантує відмінний результат і відсутність рецидиву захворювання.

  4.9/5 - (66 votes)

  Наші Фахівці

  Дякуємо за повідомлення!
  Ми скоро зв'яжемося з Вами.