Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Лікування астигматизму

    Астигматизм — це…

    Астигматизмом називають розповсюджене відхилення від норми в поверхні оптичних середовищ ока, що призводить до відсутності фокусування, людина бачить навколишній світ розпливчато і навіть викривлено.

    Для того, щоб зрозуміти, що таке астигматизм необхідно знати причини його виникнення. Часто це неправильної форми рогівка (іноді кришталик). Якщо у здорової людини вони мають сферичну форму, то при астигматизмі – нерівномірну, змінену. В результаті чого світлові промені переломлюються з різною силою та не збігаються в одній точці на нервових клітинах ока – сітківці, котра сприймає зображення.

    Симптоми хвороби

    Якщо у Вас або у когось з Ваших рідних виявлені наступні симптоми, неодмінно зверніться до офтальмолога:

    • Ви не можете сфокусуватись на якомусь предметі;
    • Ви дещо з труднощами орієнтуєтесь в просторі, оскільки не можете визначити відстань до предметів;
    • Очі швидко втомлюються при читанні, роботі за комп’ютером тощо;
    • Ви гірше бачите;
    • Часті головні болі.
    4.9/5 - (61 votes)

    Пам’ятайте, що поява будь якого з цих симптомів або відразу декілька з них не гарантує, що у Вас астигматизм, але є значною причиною пройти консультацію окуліста.

    Степені патології:

    • слабка – менше 2,0 діоптрій;
    • середня – менше 3,0 діоптрій;
    • тяжка – білш як 4,0 діоптрії.

    Важливо знати:

    Лікарі-офтальмологи окрім різних видів захворювання вирізняють рогівковий астигматизм слабкого ступеня (до 0.5 діопртій). Таке відхилення називається фізіологічним. Воно зустрічається у більшості людей та не потребує корекції та лікування.

    Небезпека астигматизма

    Головна небезпека цієї хвороби, як і любої іншої очної патології, є у втраті чіткості зору, який з часом стає ще гіршим, якщо не провести своєчасну корекцію.

    Додатково до цих ризиків, у людини може спостерігатися погане загальне самопочуття, голово кружіння, часті головні болі. Окрім того, людям з астигматизмом вищим за 2,0 діоптрії та більше часто складно підібрати окуляри, а головне адаптуватися до їх використання.

    І саме неприємне – якщо хвороба не була діагностована та відкоррегована в дитинстві, у дитини з часом може розвинутись косоокість.

    Діагностика

    Часто пацієнти задають питання: чи можна вилікувати астигматизм? Так, але для цього потрібно пройти якісне обстеження, з метою визначення виду та степіні астиматизма, а також визначитись з найбільш підходящим методом лікування. Під час діагностики окрім того, що лікар може перевірити зір застосовуючи циліндричні лінзи, він може також виконати:

    • рефрактометрію;
    • кератотопографію;
    • оптичну когерентну томографію;
    • пахіметрию;
    • скіаскопію;
    • УЗД и біомікроскопію.

    Діагностику можна виконати людині в любому віці.

    Як лікувати астигматизм?

    Лікування астигматизму складається в тому, щоб світлові промені вірно переломлювались та збігалися в одній точці на сітківці. Самим розповсюдженим та недорогим методом є корекція за допомогою спеціальних окулярів та контактних лінз. Але тут не так все просто.

    Людям з цим станом необхідно носити окуляри постійно и лише з особливою циліндричною оптикою. Такі окуляри виготовляють майстри оптики, а підбирають висококваліфіковані офтальмологи, знайти яких не так вже й легко. ДО того ж якщо астигматизм середній або високий, астигматичні лінзи або окуляри можуть призводити до поганого самопочуття, дискомфорту в очах, головокружіння, нудоту. Особливо складно доводиться пацієнтам, що мають окрім астигматизму ще й короткозорість чи далекозорість.

    Методи лікування астигматизма в «КЛІНІЦІ ЗІР»

    Для лікування даної патології лікар офтальмологічного центру «КЛІНІКА ЗІР» підбирає найбільш підходящий метод (враховуючи особливості хвороби та зорового апарату). Це можуть бути як консервативні методи:

    Адекватно підібрана корекція зору окулярами або контактними лінзами

    Так і хірургічне лікування.

    Лазерна корекція зору

    Лазерні промені змінюють форму рогівки, завдяки чому корегується зір. Лікар попередньо проводить аналіз та надає рогівці необхідну форму, що підбирається в кожному індивідуальному випадку. Даний метод лікування дозволяє повернути хороший зір людям зі слабкою та середньою степеню астигматизма (не більше 3,0 діоптрій)

    Рефракційна заміна кришталика.

    Ця процедура допомагає вилікувати хворобу високого ступеню, у випадку коли лазерна корекція не можлива, або не дає хорошого результату. Під час операції природній прозорий кришталик міняють на інтраокулярну торичну штучну лінзу.

    Як попередити хворобу?

    В більшості випадків астигматизм є певною формою очного яблука, що отримуємо в спадок (як «горбинка» на носі або відтопиреність вушних раковин), відповідно не існує достовірного та однозначного способу попередити цей стан. З ним просто народжуються, але прості правила гігієни зору допоможуть попередити прогресування степені відхилення.

    У якості профілактики ми рекомендуємо:

    • Читати, працювати за комп'ютером, дивитися телевізор або займатися іншою діяльністю при хорошому освітленні.
    • Довго не сидіти перед монітором комп'ютера або телевізора, за читанням або шиттям. Змінювати таку діяльність з фізичною.
    • Якщо Ви навчаєтесь, або працюєте в офісі, регулярно виконуйте вправи для очей.
    • Намагайтеся уникнути потрапляння в очі піску, сильного вітру тощо.

    Для того, щоб дізнатися більше, а також пройти діагностику зору собі або своїй дитині, звертайтеся до офтальмологічного центру «КЛІНІКА ЗІР» Анатолія Мартиненко на Кибальчича. Так Ви зможете переконатись, що з зором все в порядку, а у випадку порушення вчасно пройти лікування.

    Наші Фахівці

    Бажаєте отримати дзвінок?
    Введіть свої дані і наш менеджер зв’яжеться з вами найближчим часом

      Дякуємо за повідомлення!
      Ми скоро зв'яжемося з Вами.