Записатися на прийом

  *Обов'язкові поля


  alt

  м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

  Послуги

  Глаукома одна або багато?

  Око людини за своєю будовою досить складне. У ньому багато різних анатомічних структур – оболонки, зв’язки, м’язи, кришталик, судини, нервові клітини. Всі ці структури необхідно живити і природа придумала так, що в оці виробляється певна кількість рідини, яка несе в собі поживні речовини – жири, білки, вуглеводи і мікроелементи. Ця рідина циркулює в оці, здійснює трофіку і через спеціальну систему трубочок як «каналізацію» залишає порожнину ока.

  Але з часом буває так, що ця система трубочок забивається або перекривається доступ до неї і виходить, що рідина в оці виробляється, а вийти своєчасно з ока не може і починає підніматися внутрішньоочний тиск.

  Для того що б нервові клітини і зоровий нерв в цілому функціонував правильно внутрішньоочний тиск має бути стабільним і не підвищеним. Якщо ж спостерігається його підвищення – відбувається здавлення зорового нерва з середини ока. Починається повільне вмирання клітин зорового нерва, внаслідок чого людина втрачає зір, яке вже не повернути. Цей стан і називається ГЛАУКОМА.

  Ще не так давно медицина виділяла дві основні форми глаукоми: закритокутова і відкритокутова.

  Закритокутова глаукома – це зміни в оці, коли порушується доступ рідини до дренажної системи.

  Відкритокутова глаукома – це зміни в оці, коли доступ до дренажної системи відкритий, але забита сама система трубочок.

  Як виявилося надалі, така система класифікації відносна. Тому що є маса підвидів глаукому. Більш того, сучасна медицина прийшла до розуміння, що під одним словом «глаукома» – фахівці об’єднують цілу групу захворювань. Причина цих хвороб різна, так само як і механізму розвитку, а ось підсумок один – гине зоровий нерв внаслідок порушення правильної циркуляції рідини усередині ока.

  Пацієнт з глаукомою повинен розуміти, що глаукома глаукомі – різниця. І кожен окремий випадок вимагає індивідуального підходу в лікуванні. Тільки кваліфікований лікар офтальмолог з необхідним обладнанням може чітко виставити діагноз і вести адекватне лікування.

  4.9/5 - (63 votes)

  Наші Фахівці

  Дякуємо за повідомлення!
  Ми скоро зв'яжемося з Вами.