Глаукома – хвороба людей середнього віку
Глаукома – причини, лікування захворювання багато в чому взаємопов’язані. Існує кілька різновидів даної патології. Найбільш поширеною і при цьому небезпечної вважається відкритокутова глаукома.
Патологічний процес розвивається повільно, в більшості випадків практично безсимптомно. Як правило, хворий починає бити на сполох, коли зір практично втрачено, а очний нерв необоротно вражений.
До числа можливих клінічних ознак, на які варто звернути особливу увагу, лікарі виділяють головні болі, відчуття тяжкості і дискомфорту, локалізовані в області очного яблука, потреба в частій заміні окулярів або ж контактних лінз.
Характерно і те, що найчастіше глаукома наздоганяє людей старше 40-50 років. Тому багато хворих не звертають належної уваги на погіршення зорової функції, пов’язуючи його із змінами вікового характеру.
Лікування глаукоми ока в офтальмологічній клініці може допомогти досягти стану стабільної ремісії і уникнути сліпоти. Для цього потрібна своєчасна діагностика.
Визначити глаукому можна під час офтальмологічного огляду. Комплексна діагностика включає в себе вимірювання внутрішньоочного тиску (при глаукомі його показники підвищені), тонометрію.
Значно рідше діагностується така форма глаукоми, як закритокутова. Для даної патології характерні яскраво виражені хворобливі відчуття, локалізовані в області ураженого зорового органу, нудота і напади блювоти. Однак часто пацієнти списують ці проблеми з травною системою, відкладають похід до окуліста.
При гострих нападах глаукоми, прогресуванні патологічного процесу спостерігаються характерні симптоми:
- Специфічні райдужні кола, що утворюються навколо світлового джерела.
- Відчуття пелени і туману, що стоїть перед очима.
- Різке погіршення зорової функції.
Лікарі-офтальмологи попереджають, якщо при подібному нападі не вжити своєчасних заходів, то протягом 2 діб може настати повна сліпота і наслідки ці будуть незворотні.
Існує вторинна глаукома, що є ускладненням інших офтальмологічних хвороб. При нормальних або навіть знижених показниках внутрішньоочного тиску патологія може розвиватися в результаті порушення кровообігу і кровопостачання очей.
Спровокувати розвиток глаукоми можуть захворювання серцево-судинного характеру, цукровий діабет, спадкова схильність, травматичні ушкодження і опікові поразки зорових органів. Людям, що знаходяться в групі підвищеного ризику, необхідно уважно ставитися до свого зору і регулярно проходити огляди у офтальмолога в профілактичних цілях.
Діагностувати глаукому на ранній стадії складно. Ранні прояви захворювання: затуманений зір, відчуття тяжкості і дискомфорту в очах, болі, різь, локалізовані в області зорових органів, зниження гостроти зору.
Регулярні профогляди у офтальмолога і вимірювання показників внутрішньоочного тиску не рідше одного разу на протязі року дозволять сучасно виявити глаукому і почати необхідний терапевтичний курс.
Лікування глаукоми в клініці «ЗІР» за допомогою передових методик дає можливість зберегти зір і працездатність пацієнта. Терапія проводиться лазерними, хірургічними та медикаментозними способами. Оптимальний спосіб лікування визначається фахівцями індивідуально, з урахуванням всіх особливостей конкретного клінічного випадку.
Консервативна терапія передбачає використання крапель, що сприяють зниженню внутрішньоочного тиску. За відсутності належної ефективності медикаментозного лікування пацієнту потрібне хірургічне втручання, яке здійснюється сучасними малоінвазивними, лазерними методами.
Рекомендації пацієнтам
При глаукомі варто дотримуватися порад:
- Суворо дотримуватися лікарських приписів.
- Своєчасно лікувати супутні патології.
- Не займатися самолікуванням.
- Стежити за станом травної системи, своєчасно боротися з запорами і попереджати їх появу.
Дотримання цих простих правил допоможе зберегти зір і уповільнити процес розвитку глаукоми.
Наші Фахівці