Записатися на прийом

  *Обов'язкові поля


  alt

  м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

  Послуги

  У МЕНЕ ГЛАУКОМА, А ЛІКАР РАДИТЬ ПРООПЕРУВТИ КАТАРАКТУ. ЧОМУ?

  Частина пацієнтів з діагнозом глаукома можуть почути від свого лікаря незрозумілу рекомендацію – видалити кришталик. Як же так? – мудрує пацієнт. – При чому тут мій кришталик? Можливо лікар щось наплутав? А можливо він просто не компетентний?

  Скоріше за все лікар нічого не наплутав і він як раз досить компетентний. В чому ж пояснення такого лікування? Адже пацієнт з діагнозом глаукома знає, що проблема зі зниженням зору та ризиком сліпоти у нього внаслідок підвищеного тиску в оці. А тиск знижується краплями, в деяких випадках лазерним лікуванням або в крайньому випадку антиглаукомною операцією, але ніяк не видаленням кришталика. Але лікар рекомендує інше лікування.

  А справа така. Умовно, очне яблуко окулісти поділяють на передній та задній відділи. В задньому відділі – нервова оболонка – сітківка. А в передньому – багато різноманітних анатомічних структур: рогівка, кришталик, дренажна система ока. І от як раз кришталик (двояко випукла внутрішньоочна лінза) розташований біля дренажної системи ока. Дренажна система являє собою конгломерат мікротрубочок, по яким відбувається евакуація рідини з порожнини ока, що нормалізує внутрішньоочний тиск.

  У деяких людей, від народження, не стандартна форма та розмір очного яблука. Таку форму ока вони отримують «у спадок», як форму очей, носа та ін. Око дещо закоротке. Кришталик протягом життя людини напроти, має властивість збільшуватись у своєму розмірі. І з часом він стає занадто великим для такого маленького ока. Що призводить до його зміщення та блоку дренажної системи. Саме цей блок підвищує внутрішньоочний тиск, що закінчується загибеллю зорового нерву та втратою зору.

  ПРООПЕРУВТИ КАТАРАКТУ?

  В сучасному офтальмологічному центрі присутній цілий комплекс обладнання, яке вимірює розміри та параметри структур ока. Взаємне розташування різних відділів. Виконавши необхідну діагностику кваліфікований лікар може зі 100% впевненістю стверджувати, що в кожному конкретному випадку є причиною глаукоми. І на жаль, є частина пацієнтів, у яких причина – неспіврозмірно великий кришталик. І лише його видалення та заміна на штучний може призупинити глаукому та зберегти зір. Штучні кришталики в 2 рази тонші за природний кришталик, і його імплантація в око завжди позитивно відображається на нормалізації показників тиску та руху внутрішньоочної рідини.

  Ось і виходить парадокс з боку медицини. Шановний пацієнт – у Вас глаукома. Але видалити потрібно кришталик!

  Необхідно довіритись лікарю та клініці. Розуміти, що якщо причина глаукоми в кришталику, який заважає, то ніякі краплі або лазер не вирішать проблему. Дійсно – необхідно його замінити. А професійний лікар – якісно виконає лікування, що допоможе Вам зберегти зір на багато років!

  4.9/5 - (62 votes)

  Наші Фахівці

  Дякуємо за повідомлення!
  Ми скоро зв'яжемося з Вами.