Записатися на прийом

  *Обов'язкові поля


  alt

  м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

  Послуги

  Чому при цукровому діабеті погіршується зір?

  Окулісти умовно розділяють очне яблуко на дві анатомічні зони:

  • Передній відділ, що складається з прозорих частин – рогівки, кришталика, скловидного тіла, та проводить світло глибоко в середину ока.
  • Задній відділ, що висланий з середини очного яблука – світло сприймаючою нервовою оболонкою – сітківкою.

  ДІАБЕТИЧНА РЕТИНОПАТІЯ

  За умов, що оптичні лінзи ока прозорі, а сітківка здорова – людина може добре бачити.

  Основна причина втрати зору при цукровому діабеті – специфічне ураження нервової оболонки ока (сітківки), що медичною мовою називають – ДІАБЕТИЧНА РЕТИНОПАТІЯ.

  Річ у тім, що в середині ока, на сітківці багато мікросудин, які живлять нервові клітини. При діабеті – в судинах змінюється структура стінки, судини стають «не компетентними» – з великою кількістю дірочок, через які починає проливатися частина крові в зовнішнє міжклітинне середовище. Це можна порівняти з проривом водогінної труби на вулиці – в квартирі немає напору, а на вулиці, навколо дірявої труби – грязюка, бруд та вода.

  За таких умов нервові клітини стають «голодні» – ішемізовані, а вся сітківка набрякає від надлишкової рідини. До «голодних клітин» починають рости нові судини, що дуже крихкі та з часом кровлять, заливаючи око кров’ю з середини. При запущених стадіях, на сітківці утворюються рубці, що зтягують її та в решті-решт відривають. Настає повна сліпота.

  Якщо є діабет, коли починати лікуватися у офтальмолога?

  Пацієнтам з цукровим діабетом необхідно знати етапи можливого ураження очей. Окулісти умовно виділяють 3 стадії:

  • ЛЕГКА стадія (не потребує специфічного лікування, лише регулярних оглядів лікарем);
  • СЕРЕДНЯ стадія (цю стадію МОЖЕ ВИЯВИТИ ЛИШЕ ЛІКАР-ОКУЛІСТ на прийомі, пацієнт скарг на зір не має. Але саме на цій стадії ПОТРІБНО РОЗПОЧИНАТИ ЛІКУВАННЯ) – ЛАЗЕРНУ КОАГУЛЯЦІЮ СІТКІВКИ; ВВЕДЕННЯ у СЕРЕДИНУ ОКА СПЕЦІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ, ЩО ІНГІБУЮТЬ ФАКТОР АНГІОГЕНЕЗУ (АЙЛІЯ, ЛЮЦЕНТИС та аналоги);
  • ТЯЖКА стадія (зір незворотньо падає, пацієнт має безліч ускладнень зі сторони очей – множинні крововиливи в порожнину ока, рубці та відшарування сітківки. Цю стадію найважче контролювати. Вона часто потребує хірургічного втручання, великої кількості ін’єкцій препаратів, що інгібують фактор ангіогенезу. На цій стадії хвороби лікар може дати надію на збереження зору, БЕЗ ГАРАНТІЇ успішності лікування)

  Сітківка ураженого ока            Здорова сітківка

  Надзвичайно важливо пацієнту з цукровим діабетом регулярно проходити огляди окуліста – 1-2 рази на рік, з обов’язковим розширенням зіниць спеціальними краплями, що дозволяє більш якісно визначити стан сітківки та призначити коректне лікування.

   

  4.9/5 - (68 votes)

  Наші Фахівці

  Дякуємо за повідомлення!
  Ми скоро зв'яжемося з Вами.