Чому сльозяться очі на морозі?
⠀Певні зовнішні чинники, такі як низька температура, різкий вітер тощо спричиняють подразнення відповідних рецепторів, які знаходяться на поверхні ока — рогівці. Активація цих рецепторів призводить до збільшення виділення кількості сльози, що захищає очну поверхню від негативного впливу. Також знижена температура призводить до спазму слізних точок. В результаті сльози не встигають всмоктатися, а накопичуються і течуть з очей.
⠀Подібні скарги частіше зустрічаються у людей похилого віку, хоча в деяких випадках такі симптоми можуть спостерігатися у молодших людей.
⠀
У літніх людей просвіт каналу, що з’єднує слизову оболонку очного яблука і носову порожнину, часто зменшується. Це пов’язано як із віковими змінами, так і зі зниженням тонусу повік. Вони починають провисати та перестають стикатися з поверхнею рогівки. Око не витримує впливу холодного повітря і починає сльозитися, а рідина застоюється в кутку ока, тому що не може швидко всмоктатися через гирло носослізного каналу.
⠀
Часто схожі скарги можуть виникати при синдромі сухого чи червоного ока. При цьому захворюванні відбувається порушення продукції та циркуляції слізної рідини. Тому на морозі у таких пацієнтів також можуть сльозитись очі.
⠀
Що можна порадити пацієнтам, які мають такі скарги?
⠀
Перший крок допомоги — застосування крапель-лубрикантів перед виходом на холод чи вітер. Краплі покривають поверхню ока додатковим захисним шаром та знижують реакцію холодових рецепторів.
У випадку відсутності покращення, лікар офтальмолог може провести розширення слізних точок та промивання носослізних каналів.
Кожен випадок індивідуальний. Саме тому навіть при таких здавалось би не серйозних скаргах — варто пройти огляд у спеціаліста
Наші Фахівці