“Темні мушки” літають перед очима!
Саме з такою скаргою часто звертаються пацієнти до лікаря-окуліста різної вікової категорії. Більшість налякані, хочуть зрозуміти причину та позбутися їх.
Причина – часткове помутніння середовища в середині очного яблука. Око не пусте, а заповнене гелеподібною речовиною – так зване “скловидне тіло”. В молодому віці скловидне тіло прозоре і безперешкодно пропускає світло в середину ока до світлочутливих клітин. З часом відбуваються природне зменшення та поява ділянок неоднорідності, що викликає в місцях неоднорідності невірне заломлення світла та появу “мушок”, “плаваючих точок”.
Пацієнти часто звертають увагу на них, коли дивляться на світлий фон – зимові засніжені пейзажі, або літню морську далечінь.
Вище описані зміни в більшості випадків – безпечні та природні, вони не несуть загрози втрати зору.
Але зазначимо, що у частини пацієнтів, що страждають підвищеним артеріальним тиском, атеросклерозом, або розладами біохімічного складу крові “плаваючі мушки” можуть бути ознакою часткового крововиливу в порожнину ока, що може призвести до серйозного погіршення зорових функцій.
В умовах сучасного офтальмологічного центру, досвідчений лікар окуліст має можливість скористатися додатковою діагностичною апаратурою – УЗД, комп’ютерною томографією ока, оглянути око за допомою спеціальних лінз, вірно виставити діагноз та розпочати лікування!
Наші Фахівці