Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Синдром «сухого ока». Лікування

    Основні препарати, які сучасна офтальмологія пропонує пацієнтам з проявами синдрому «сухого ока» – це так звані замінники сльози. Вони широко представлені на фармацевтичному ринку, майже кожна поважна компанія має у своїй лінійці лікувальних засобів – зволожуючі краплі для очей, різного складу.

    Існують гелеві форми та крапельні форми. Гелеві форми більш в’язкі за своєю консистенцією та довше можуть зберігатися на поверхні ока. Їх недолік – нечіткість зображення після застосування протягом 5-10 хвилин. Тому, якщо у пацієнта є вимоги при його активності до чіткого зору, то мабуть, варто скористатись крапельними формами лікарських засобів.

    Лікування синдрому «сухого ока»

    Хімічний склад крапель також різниться. Найбільш ефективно зарекомендували себе засоби, в склад яких входить натрію гіалуронат – або всім відома гіалуронова кислота (природний зволожувач), а також теалоза – природна речовина рослинного походження з супер здатністю утримувати вологу.

    Дуже важливим при лікуванні синдрому «сухого ока» є режим застосовування тих чи інших крапель. Нажаль, одноразове або періодичне застосування зволожувачів не розв’яжуть проблему. Згідно сучасного протоколу лікування сухості в очах, рекомендовано протягом двох тижнів дуже часте закапування крапель – 7-8 разів на день. І лише після такого інтенсивного зволоження можна перейти до стандартної схеми – 3-4 рази на день.

    Перебування в умовах підвищеної сухості навколишнього повітря також вимагає більш частих інстиляцій крапель. Це означає, що перебуваючи на борту літака або в салоні автомобіля при включеному кондиціонуванні варто додатково зволожувати слизисту оболонку очей.

    У більшості випадків достатньо застосування вище згаданої схеми лікування. Нажаль, бувають запущені або сильно виражені форми сухості, що несуть ризик втрати зору. Оскільки при хронічній формі патології запускається каскад запальних реакцій на клітинному рівні, рекомендовано періодичне або постійне використання протизапальних крапель з кортикостероїдами.

    Пам’ятайте, що найбільш коректно Вам підбере схему лікування Ваш лікар-окуліст. Не покладайтесь лише на комерційну рекламу або поради виключно фармацевта в аптечній сітці.

    4.9/5 - (66 votes)

    Наші Фахівці

    Бажаєте отримати дзвінок?
    Введіть свої дані і наш менеджер зв’яжеться з вами найближчим часом

      Дякуємо за повідомлення!
      Ми скоро зв'яжемося з Вами.