Записатися на прийом

  *Обов'язкові поля


  alt

  м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

  Послуги

  Відшарування сітківки

  Що таке сітківка і для чого вона потрібна?

  Сітківка є дуже тонкою внутрішньою оболонкою ока. Вона сприймає світлові промені, обробляє їх та перетворює в нервові імпульси, що несуть в собі закодовану інформацію про побачене та надходять в головний мозок.

  Ушкодження сітківки призводить до серйозних проблем з зором, вкрай до сліпоти. Одна з її патологій – це відшарування.

  Симптоми відшарування

  Відшарування сітківки – це процес при якому внутрішня оболонка ока, робота якої сприймати зображення, відокремлюється від структур ока, що знаходяться під нею, судинної оболонки. Внаслідок цього фоторецептори (спеціалізовані клітини сітківки, які отримують та перетворюють зображення, не отримують необхідного харчування та гинуть. Припиняється процес сприйняття зображення оком).

  Відшарування сітківки

  Обов'язково звернутись до офтальмолога, якщо у Вас:

  • Звузилось поле зору; з’явилась «темна штора» перед оком;
  • Перед очима з’являються плаваючі точки, мушки;
  • Різко пропав боковий зір;
  • Предмети навколо коливаються або деформуються, коли Ви Їх розглядаєте;
  • Перед оком бачити «блискавки»

  Помітивши навіть одну із цих ознак, терміново зверніться в спеціалізований центр, оскільки у випадку не своєчасного виявлення та відсутності лікування, Ви назавжди можете втратити зір (за статистичними даними, незворотна сліпота у 72% людей стала наслідком тотального відшарування сітківки).

  Чим загрожує патологія сітківки?

  Це захворювання небезпечне тим, що призводить до повної невиліковної сліпоти, якщо вчасно його не виявити та не розпочати лікування.

  Патології ока, пов’язані з сітківкою до сьогодні лишаються «головним болем» провідних лікарів-офтальмологів у всьому світі. Адже якщо катаракту можна вилікувати на любій стадії, то серйозні порушення в передачі нервових імпульсі до головного мозку поки що вилікувати не вдається. Вчені у сфері офтальмології намагаються створити штучну оболонку, і якщо їм це вдасться, це буде справжнім проривом у медицині. А поки що, щоб запобігти втраті зору, нам залишається спостерігати за собою та у випадку найменших порушень проводити повну діагностику ока.

  До групи ризику входять:

  • Люди, у яких виявлено короткозорість (середнього або високого ступеню);
  • Жінки під час вагітності;
  • Люди похилого віку;
  • Діабетики, люди з захворюванням нирок, підвищеним артеріальним тиском.

  Також потрібно розуміти, що ушкодження сітківки можуть і не проявлятися певний час, внаслідок чого людина може в короткий термін втратити зір. Саме тому бажано провести діагностику зору в цілому та зокрема очного дна, а особливо тим, хто в групі ризику. Якщо консервативними методами лікувати вже не можливо, доводиться виконувати хірургічне втручання (операцію), щоб зберегти хоча б залишковий зір.

  Причини виникнення відшарування сітківки

  Відшарування сітківки може виникнути при:

  • Різноманітних патологіях зі сторони очей;
  • Загальних проблем зі здоров’ям (підвищеному артеріальному тиску, цукровому діабеті, хворобі нирок);
  • Черепно-мозкових травмах;
  • Гормональних порушеннях.

  Що робити у випадку хвороби?

  Якщо у Вас виявили зміни у вигляді відшарування сітківки, Вам необхідно пройти лікування у таких спеціалістів як лазерник-ретинолог або у вітреоретинального хірурга, в залежності від виду відшарування і розриву сітківки. На базі «КЛІНІКИ ЗІР» вже більше 7 років успішно виконується повний комплекс діагностики та лікування пацієнтів з різними типами відшарування сітківки.

  Вам потрібно буде виконувати всі приписи лікаря, а також регулярно проходити обстеження, щоб контролювати процес терапії. Бажано, щоб це був один лікар і один медичний центр. Крім терапевтичного лікування, потрібно буде дотримуватися певного способу життя, правильно харчуватися і т.п. Так ви збережете свій зір.

  Як лікується патологія сітківки?

  Це захворювання неможливо вилікувати будь-яким універсальним способом. До кожного пацієнта потрібно підходити індивідуально в силу різних особливостей патології і організму. Фахівці "КЛІНІКИ ЗІР" складають оптимальну програму лікування, враховуючи:

  • характер відхилення;
  • причину появи хвороби;
  • на якій стадії вона знаходиться;
  • в якому віці сам пацієнт;
  • чи є інші проблеми зі здоров'ям у пацієнта і т.п.

  Процес лікування буде повністю контролюватися вашим лікарем і при необхідності коригуватися.

  Методи лікування

  Сучасна офтальмологія успішно застосовує такі методи лікування відшарування сітківки, як:

  • лазерна терапія (коагуляція лазером - ПЛКС, ПРЛКС);
  • хірургічне втручання (вітреоретинальна хірургія);
  • медикаментозний (ін'єкційний) спосіб, антіVEGFтерапія.

  Лазеркоагуляція сітківки

  Є найефективнішим способом попередити відшарування сітківки і не втратити зір. Суть цього методу полягає в тому, що лікар-офтальмолог за допомогою лазерних коагулятов фіксує сітківку, яка починає відшаровуватися або схильна до цього (процедура виглядає приблизно так, ніби її прибивають гвоздиками).

  Процес не вимагає госпіталізації і проводиться з залученням місцевої анестезії. Тривалість - 10-20 хвилин. Як побічний ефект, пацієнт може на час трохи гірше бачити, але через короткий період це проходить. Через пару годин після лазерокоагуляції людина повертається до звичного способу життя.

  Зв'яжіться з нами

  Якщо ви помічали в собі проблеми із зором або ж просто хочете переконатися, що все в порядку, зателефонуйте нам за вказаними на сайті телефонами або приходьте в «КЛІНІКУ ЗІР». Ми зможемо провести діагностику вашого зору і проконсультувати з приводу подальших дій. Вартість оперативного лікування сітківки - 18000 грн. Ціна лазерокоагуляції - 2500 грн.

  Дякуємо за повідомлення!
  Ми скоро зв'яжемося з Вами.