Записатися на прийом *Обов'язкові поля
alt

м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

Послуги

Далекозорість

Далекозорість (або гіперметропія) – це...

Далекозорістю називають певне відхилення від співрозмірності оптичної системи ока, яке призводить до відсутності чіткого фокусу на сітківці – світлосприймаючій оболонці очного яблука.

Форма та будова ока при далекозорості така, що зображення предметів виникає не на сітківці, а в умовній гіпотетичній точці ЗА оком, що не дає можливості людині мати чітке зображення.

Схематическое изображение здорового глаза и глаза с дальнозоркостью.

Симптоми хвороби

 • напруга та швидка втомлюваність очей при довготривалій роботі на близькій відстані:читанні, письмі, роботі за комп’ютером;
 • розмитість та нечіткість зображення зблизька;
 • складнощі та дискомфорт в очах при швидкому переміщенні погляду з далечі на предмети, що знаходяться зблизька;
 • поява косоокості;

Любі з цих симптомів повинні насторожити та підштовхнути до звернення за консультацією кваліфікованого лікаря.

Степені патології:

 • Слабка – до +2,0 діоптрій;
 • Середня – від +2,0 до +4,0 діоптрій;
 • Висока – більше +4,0 діоптрій.

Важливо знати

Що існує також поняття «вікова далекозорість» або пресбіопія. Це далекозорість, яка з’являється після 40-ка років, не є патологією, а лише наслідком нормального фізіологічного старіння кришталика в оці людини. Більш детально про цей стан див. в розділі «ДАЛЕКОЗОРІСТЬ ВІКОВА».

Небезпека далекозорості

Головна небезпека цього захворювання, як і будь якої іншої патології, складається у втраті чіткості зору, яка з часом стає все гіршою і гіршою, якщо не проводити своєчасну корекцію. Додатково до цього у людини може спостерігатися погане загальне самопочуття, часті головні болі, швидка втома, роздратованість. Пацієнти, які мають далекозорість та не застосовують корекцію, часто помилково звертаються до інших спеціалістів – неврологам, кардіологам, терапевтам, в кабінети «головного болю», хоча всі неприємні моменти можна нівілювати просто адекватним підбором корекції у вигляді окулярів, контактних лінз або інших методів лікування.

Якщо хвороба не була діагностована та відкорегована вчасно, може розвинутись косоокість або амбліопія (таке собі «ліниве око»)

Діагностика

Необхідно пройти якісне обстеження, щоб чітко визначити степінь далекозорості, а також найкращий спосіб її лікування. В процесі діагностики, окрім того, що перевіряється гострота зору, лікар може використати також:

 • рефрактометрію;
 • кератометрію;
 • оптичну когерентну томографію;
 • пахіметрію;
 • скіаскопію;
 • УЗД та біомікроскопію

Діагностику можна провести людині в любому віці.

Як лікувати далекозорість?

Лікування далекозорості полягає в тому, щоб світлові промені вірно переломлювались та збирались в одній точці на сітківці. Самим розповсюдженим та недорогим способом є корекція за допомогою спеціальних окулярів або контактних лінз.

При високій степені далекозорості пацієнту часто доводиться користуватись не однією парою окулярів – і для близі і для далечі, що несе певний дискомфорт в повсякденному житті.

Більш радикальні методи лікування далекозорості – це різноманітні види хірургічного втручання. Один із найбільш швидких та простих – ексімерлазерна корекція зору. Але нажаль, методика операції така, що можливо отримати гарний результат лише при гіперметропії слабкої та середньої степені.

При високій степені далекозорості найбільш адекватним методом хірургічного лікування є – заміна кришталика з рефракційною метою. Існують спеціальні мультифокальні моделі штучних кришталиків, імплантація яких дозволяє людині повністю позбавитись від нечіткості зору на всі відстані та необхідності застосовувати окуляри.

Методи лікування астигматизму в «КЛІНІЦІ ЗІР»

Для лікування цього захворювання лікар офтальмологічного центру "Клініка Зір" підбирає найбільш підходящий метод (виходячи з особливостей хвороби та зорового апарату). Це можуть бути як консервативні методики:

Адекватно підібрана корекція зору окулярами або контактними лінзами

Так і хірургічне лікування:

Імплантація факічних лінз

Природний кришталик можна замінити мультифокальним штучним кришталиком, який повністю позбавить від проблем із зором.

Як запобігти захворюванню?

У більшості випадків астигматизм є певною формою очного яблука, успадкованої від народження (як «горбочок» на носі або відкопиленість вушних раковин), відповідно немає достовірного і однозначного способу запобігти цьому стану ока. З ним просто народжуються, але прості правила гігієни зору допоможуть запобігти прогресуванню ступеня відхилення.

В якості профілактики ми рекомендуємо:

 • Читати, працювати за комп'ютером, дивитися телевізор або займатися іншою діяльністю при хорошому освітленні.
 • Не сидіти довго перед монітором комп'ютера або ТВ, за читанням або шиттям. Чергувати таку діяльність з фізичною.
 • Якщо ви вчитеся або працюєте в офісі, регулярно робіть вправи для очей.
 • Намагатися уникати подразників очей: потрапляння піску, сильного вітру і т.д.

Щоб дізнатися про це захворювання більш докладно, а також пройти діагностику собі або дитині, приходьте в офтальмологічний центр "КЛІНІКА ЗІР". Так ви зможете переконатися, що із зором все в порядку, а в разі будь-яких порушень вчасно пройти лікування.