Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Синдром «сухого ока». Причини.

    Часто на прийом до лікаря-окуліста звертаються пацієнти різних вікових категорій та професій з подібними скаргами: почервоніння очей, швидка втома, бажанням часто покліпати, або навпаки виражену сльозотечу. І часто вони можуть почути відповідь – Ви здорові, у Вас просто «сухість очей». Що ж називають сухістю ока?

    Синдром «сухого ока» – відносно нове захворювання сучасного людства. Ще 30-40 років тому ні в системі класифікацій очних хвороб, ні лікарі-окулісти не стикалися з подібним станом ока. АЛЕ…Немає чогось постійного.

    Життя сучасної людини кардинально відрізняється від щоденної рутини пересічної людини, що жила 100-150 років тому. Багато видів діяльності та речі, що нас оточують сьогодні ми сприймаємо як даність та не замислюємося, чи було так до нас. І мало замислюємось над тим, як вони впливають на наш організм. Людство прагне комфорту, але часом за цей комфорт доводиться сплачувати неочікувану ціну.

    Сучасний світ людей вже не може існувати без автомобілей, систем опалення та кондиціонування, комп’ютерів і різноманітних гаджетів, або наприклад цілого ряду медичних препаратів. Всі ці винаходи ми однозначно вважаємо прогресивними. Правда, з плином часу, виявилось, що користуючись цими благами, люди отримали і негативні наслідки.

    Синдром «сухого ока»

    Око людини – ніжний та вкрай чутливий орган. Передня частина ока – це система прозорих оптичних лінз, через які проходить та заломлюється світло. Природа наділила нас повіками, віями та сльозою, щоб максимально захистити їх цілісність та прозорість.

    Людина здійснює регулярні рухи кліпання повіками, цим самим забезпечуючи постійне зволоження та очищення оптичних лінз очного яблука. Якщо по певним причинам зволоження ока порушується, створюються умови для розвитку такого стану як синдром «сухого ока».

    Що може бути причиною таких порушень? Якщо розглядати проблему системно, то сучасна медицина визначила, що причина може бути в:

    1. Порушенні кількості сльозопродукції
    2. Порушенні якості сльози (хімічний склад)
    3. Комбінації порушення кількості та якості сльози

    У приміщенні з кондиціонуванням або опаленням значно знижується вологість навколишнього повітря. Цей фактор один із вирішальних у виникненні сухості ока – слізна плівка просто починає швидко висихати на поверхні ока та втрачає свою функцію захисту і зволоження. До таких приміщень відносяться і салон автомобіля, літака чи поїзда.

    Професії, за яких людина повинна довго концентрувати свою увагу на будь-яких деталях також призводить до зниження кількості кліпань та відповідно сухості очей. Співробітники ІТсфери, водії, економісти, ювеліри, дантисти та безліч інших професій мають ризики виникнення синдрому «сухого ока» в тій чи іншій мірі.

    Часті запальні хвороби повік можуть порушувати хімічний склад сльози, та бути причиною сухості в очах.

    Також певні медичні препарати – гормональні контрацептиви або системне застосування кортикостероїдів призводить до сухості слизових оболонок в організмі, в тому числі і до сухості слизової оболонки ока.

    На сьогодні, за даними ВОЗ, більше 30% населення землі страждає від проявів синдрому «сухого ока» та потребують періодичного або постійного лікування.

    4.9/5 - (63 votes)

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.