Записатися на прийом

    *Обов'язкові поля


    alt

    м. Житомир, вул. Кібальчича 2/4, корпус «Б»

    Послуги

    Як розпізнати глаукому ока?

    Глаукома це хронічне офтальмологічне захворювання ішемічного нейропатичного характеру. Для даної патології характерне підвищення показників внутрішньоочного тиску. Якщо не провести своєчасне лікування глаукоми ока в офтальмологічній клініці, хвороба прогресує, що призводить до атрофії зорового нерва і повної сліпоти.

    Процес втрати зорової функції проходить поступово. Все починається з незначного погіршення периферичного зору, з часом уражається і все зорове поле.

    При відсутності своєчасно вжитих заходів показники внутрішньоочного тиску продовжують рости, що веде до відмирання зорового нерва. В результаті цього зір починає необоротно і швидко погіршуватися, закінчується це інвалідністю та сліпотою.

    На жаль, практика показує, що дуже часто хворі, які страждаючі від глаукоми, звертаються за медичною допомогою вже на останніх стадіях патологічного процесу, коли процес втрати зору стає вже незворотнім. Лікарі-офтальмологи пояснюють це тим, що глаукома досить тривалий період часу протікає практично безсимптомно, не проявляючи себе. Часто погіршення зорової функції стає очевидним, коли зоровий нерв виявляється атрофованим на 50% і більше.

    Для того щоб зберегти свій зір і працездатність, необхідно регулярно проходити профілактичні офтальмологічні огляди, знати, що являє собою глаукома, які причини її розвитку і яке лікування, розпізнавати характерні перші ознаки.

    Як розпізнати глаукому

    Зниження зорової функції і пошкодження зорового нерва – процес незворотний. Сучасні фахівці застосовують різні способи, що дозволяють значно уповільнити або навіть призупинити розвиток патології, домогтися стану стабільної ремісії.

    Лікування глаукоми в клініці «ЗІР» дозволяє стабілізувати показники внутрішньоочного тиску, запобігти подальшого пошкодження очного нерва, знизити ризики втрати зорової функцій, настання сліпоти.

    Для цих цілей лікарі-офтальмологи застосовують прийом лікарських препаратів, очні краплі, що сприяють нормалізації метаболізму в тканинних структурах зорових органів, поліпшення процесів кровопостачання і кровообігу.

    У більш складних запущених клінічних випадках потрібно хірургічне втручання. Лікарі операції проводять малоінвазійними щадними методами такими, як мікрохірургія або лазерна терапія, що дозволяє істотно прискорити реабілітаційний період і запобігти можливим небажаним наслідкам.

    Велике значення має своєчасна діагностика, яка є запорукою успішного лікування. Пацієнтам, які входять в групу о підвищеного ризику, а також особам старше 40 років необхідно регулярно проходити профілактичні офтальмологічні огляди. Це правило стосується і людей з генетичною та спадковою схильністю.

    При перших симптомах, що вказують на можливий розвиток глаукоми, потрібно негайно звертатися за допомогою до окуліста. Серед основних клінічних ознак фахівці виділяють наступні:

    1. Хворобливі, дискомфортні відчуття, локалізовані в зорових органах.
    2. Підвищена стомлюваність очей.
    3. Неприємні відчуття в очах, відчуття «піску».
    4. Порушення зорової функції.
    5. Головні болі, мігренозні напади.
    6. Нудота і блювання.
    7. Затуманення зору.
    8. Поява веселкових кіл і мушок перед очима.
    9. Хворобливі відчуття, зосереджені в районі надбрів’я.
    10. Почуття розпирання в оці, з тенденцією до прояву в ранкові години.

    При наявності хоча б деяких з перерахованих вище симптомів потрібно пройти офтальмологічний огляд і комплексну діагностику, щоб при необхідності почати своєчасну боротьбу з глаукомою, не чекаючи незворотних змін в зоровому нерві.

    Діагностика захворювання включає в себе візометрію (методика, яка визначає гостроту зору), вимірювання внутрішньоочного тиску, офтальмоскоп, дослідження зорового поля.

    4.9/5 - (66 votes)

    Наші Фахівці

    Дякуємо за повідомлення!
    Ми скоро зв'яжемося з Вами.